Rakitić opet prvak! Sevilla osvojila Europsku ligu

Datum objave: 01.06.2023   Broj čitanja: 3675
Sevilla je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca osvojila Europsku ligu! Naš Ivan Rakitić, koji je bio i kapetan Seville (nakon zamjene u 94. minuti) i poveo je u seriju izvođenja penala tako je poboljšao svoju kolekciju trofeja!

Nogometaši Seville po sedmi put su osvojili Europsku ligu, u finalnom susretu u Budimpešti španjolska momčad je pobijedila Romu nakon jedanaesteraca s 5-2.

Osim samog naslova pobjednika ovog natjecanja, ovo je finale imalo još jednu težinu. S obzirom da ni jedna od ove dvije momčadi kroz svoja nacionalna prvenstva nije osigurala igranje u Ligi prvaka iduće sezone, pobjednik je kao nagradu dobivao odlazak u to elitno natjecanje što je zaslužila Sevilla.

Roma je, inače, povela u 35. minuti pogotkom Paula Dybale, dok je Sevilla izjednačila u 55. kada je vlastitu mrežu pogodio Gianluca Mancini.

Pri izvođenju penala igrači Seville su bili nepogrešivi. Točan je bio i Ivan Rakitić, koji je odigrao cijelu utakmicu za Sevillu, a zanimljivo je reći kako se posljednji jedanaesterac Montiela ponavljao nakon što mu je Rui Patricio obranio prvi udarac. No, zbog kretanja vratara Rome Argentinac je dobio novu šansu i tada je pogodio za veliko slavlje Seville.