Dinamo se mora vaditi u zadnjem kolu... Igra samo pobjeda protiv Chelseaja i da Milan dobije Salzburga

Datum objave: 25.10.2022   Broj čitanja: 2138
Nogometaši Milana s uvjerljivih 4-0 (1-0) su pobijedili Dinamo u Zagrebu, u susretu 5. kola skupine E Lige prvaka, čime je hrvatski prvak došao blizu ispadanja iz Europe.

Do kraja natjecanja po skupinama je ostalo još samo jedno kolo, a Dinamo jedino može biti treći, prestići RB Salzburg te time nastaviti natjecanje u Europskoj ligi. Za to se moraju ostvariti dva rezultata u posljednjem kolu, pobjeda Dinama u Londonu protiv Chelseaja te poraz RB Salzburga kod Milana.

Od samog početka se igralo vrlo otvoreno na Maksimiru te su obje momčadi relativno lako dolazile u prilike. Isto tako, igralo se na mahove pa je kratko vrijeme pritiskao Dinamo, a onda bi uzvratio Milan. U takvom ritmu Milan je na odmor otišao uz prednost od 1-0. Tonali je u 39. minuti ubacio iz slobodnog udarca, a Matteo Gabbia je ostao nečuvan te je, iz blizine glavom pogodio za 1-0 gostiju.

Milan je utakmicu riješio vrlo brzo tijekom drugog poluvremena. Redom su zabijali Rafael Leao u 49., Olivier Giroud u 59. iz kaznenog udarca te autogol Robert Ljubičić u 69. minuti za konačnih 4-0.

Dinamova obrana bila je katastrofalna.

Ranije u ovoj skupini Chelsea je u gostima pobijedio RB Salzburg 2-1 čime je i matematički osigurao plasman u osminu finala. Prvi pogodak na tom susretu postigao je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić koji je sjajno i precizno naciljao s vrha šesnaesterca. Za domaćina je izjednačio Adamu u 48., dok je pobjedu gostima osigurao Havertz golom u 64. minuti.

U posljednjem 6. kolu, koje se igra 2. studenoga, Dinamo gostuje na Stamford Bridgeu kod Chelseaja koji je neopterećen jer je osigurao prvo mjesto, dok će Milan na svom terenu dočekati RB Salzburg i ako pobijedi ili remizira ostaje u Ligi prvaka.