Dragovoljac - Hajduk 0:3, Livaja zabio hat-trick, dva gola iz penala i jedan iz igre

Datum objave: 19.02.2022   Broj čitanja: 1810
Hajduk je u 24. kolu HNL-a na gostovanju svladao Hrvatski dragovoljac 3:0 i tako se barem privremeno vratio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Dragovoljac je bio ohrabren uvjerljivim slavljem kod Šibenika u prošlom kolu te se pokazao kao čvrst protivnik, koji je bio u utakmici sve do zadnjih 15 minuta.

Presudile su ipak dvije pogreške u domaćoj obrani i dva skrivljena jedanaesterca, prvi u 32., a drugi u 75. minuti. Oba je realizirao Marko Livaja, a zatim dodao i jedan gol iz igre. Tako je sada s 21 pogotkom uvjerljivo najbolji strijelac HNL-a, iza njega je Josip Drmić sa sedam golova manje.

Hajduk je praktički od prve minute preuzeo kontrolu nad utakmicom, no nogometaši Dragovoljca su se branili vrlo dobro i cijelo prvo poluvrijeme nisu dozvolili gostima stvaranje ozbiljnih šansi iz igre.

Ipak, jedna individualna pogreška omogućila je Hajduku da povede u 32. minuti. Čolina je htio ubaciti s lijeve strane, no u ruku je pogodio domaćeg nogometaša Smolčića. Dario Bel opravdano je dosudio kazneni udarac, a realizirao ga je Marko Livaja.

Ni većim dijelom drugog poluvremena nije bilo nekih izrazitih prilika iz igre. Hajduk je i dalje bio bolja ekipa, ali do novog gola došao je tek iz drugog jedanaesterca, ovaj put u 75. minuti. Braut je srušio Melnjaka koji se ubacio iz drugog plana, a penal je još jednom iskoristio Livaja.

Nakon toga su se domaći odlučili otvoriti, što je Hajduk znao iskoristiti. Livaja je u 77. minuti izbacio Ljubičića u čistu priliku, koji je to ipak promašio, no u 80. minuti pobjeda je zapečaćena. Biuk je izvrsnim dodavanjem pronašao Livaju, a prvi strijelac HNL-a kompletirao je hat-trick mirnom realizacijom u mat-situaciji.