Bayern München pobijedio je Borussiju Dortmund na Westfalenu i osvojio Superkup

Datum objave: 17.08.2021   Broj čitanja: 848
Borussia Dortmund - Bayern München 1-3.

Bayern München pobijedio je na Westfalenu Borussiju Dortmund 3-1 i osvojio deveti Superkup u klupskoj povijesti. Bayern je Superkup osvojio i prošle godine, prenosi Telesport

U otvorenom i greškama ispunjenom prvom poluvremenu prilike nije nedostajalo. Nedostajalo je, međutim, preciznosti. Bayern je prvo poluvrijeme završio s deset udaraca prema Borussijin vratima, Borussija s četiri prema Bayernovim. Od ta četiri udarca tri je obranio sjajni Manuel Neuer.

Bayern je tako završnicu poluvremena dočekao u egalu, a onda se dogodilo ono što se obično dogodi — Serge Gnabry primio je loptu na lijevom krilu, centaršutem je poslao na peterac, a tamo ju je u trku glavom pokupio Robert Lewandowski te pogodio za 1-0.

Borussiju u prvom poluvremenu nije spašavao niti Gregor Kobel niti obrana koja je bila najblaže rečeno klimava, nego Bayernova neefikasnost.

No, to nije bio slučaj u 49. minuti kada je loša obrambena reakcija rezultirala bijegom Alphonsa Daviesa po lijevoj strani. Uslijedio je još jedan (niski) centaršut, Lewandowski je na petercu preskočio loptu i ona je stigla do Thomasa Müllera koji ju je ubacio u praznu mrežu za 2-0.

Bayern se povukao nakon drugog gola i upao u probleme, kako s branjenjem tako i s pokušajima iznošenja lopte sa svoje polovice. Borussia je do 2-1 stigla u 64. minuti zahvaljujući prekrasnom udarcu Marca Reusa s ruba kaznenog prostora. Ali nova komična pogreška Borussijine obrane, odnosno pogreška Manuela Akanjija, dovela je do drugog gola Lewandowskog na utakmici koja je u tom trenutku bila više-manje završena.

Josip Stanišić odradio je desnom beku 87 minuta za Bayern, dok je Marco Pašalić u igru ušao u 78. minuti umjesto Gia Reyne.