BiH osvojila bod na gostovanju protiv prvaka svijeta!

Datum objave: 01.09.2021   Broj čitanja: 1230
U 4. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo nogometna reprezentacija BiH je kao gost u Strasbourgu remizirala s Francuskom 1:1.

Zmajevi su tako stigli do vrijednog boda, koji bi mogao biti od ogromnog značaja u borbi za prva dva mjesta u skupini.

Prvo poluvrijeme BiH je igrala kompaktno, usredotočena na obranu i mogućnost napada iz kontri. I onda u 28. minuta BiH je povela. Džeko je neopreznim braničima Francuske ukrao jednu loptu, sjajno je iskontrolirao i velemajstorski pogodio lijevom nogom s nekih 20-ak metara za vodstvo Zmajeva 1:0. Ipak, 4 minute kasnije Griezmann zabija glavom, ali to je utvrđeno tek pregledom VAR tehnologije, te je Francuska izjednačila.

U drugom poluvremenu Francuzi su ostali bez Koundea koji je startao ružno na Kolašinca i dobio crveni karton.

Idućeg utorka BiH dočekuje Kazahstan u Zenici i igra joj samo pobjeda.