Modrić srušio rekord Reala koji je stajao skoro 60 godina

Datum objave: 01.05.2024   Broj čitanja: 1499
Dodajmo da je Modrić sinoć ubilježio i 17. nastup u polufinalu Lige prvaka.

Bayern i Real Madrid remizirali su 2:2 u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka. Utakmica je odigrana pred 75.000 gledatelja na Allianz Areni u Munchenu, a uzvrat se igra iduću srijedu u Madridu. Real je vodio na poluvremenu zahvaljujući golu Viniciusa Juniora u 24. minuti, a Bayern je okrenuo rezultat golovima Leroya Sanea u 53. minuti i Harryja Kanea iz penala u 57. minuti. Konačan rezultat postavio je ponovno Vinicius Junior golom iz kaznenog udarca u 83. minuti utakmice.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić (38) ušao je u igru u 75. minuti i tada je preuzeo kapetansku traku Reala od sinoć sjajnog Tonija Kroosa. Modrić je za 20-ak minuta provedenih na terenu imao devet dodira s loptom, bio je stopostotan u preciznosti dodavanja (9/9), stvorio je jednu veliku priliku, dvaput izgubio posjed i napravio jedan prekršaj što mu je donijelo Sofascore ocjenu 7.0.

Najstariji igrač Reala u povijesti Lige prvaka

Modrić je nastupom protiv Bayerna srušio povijesni rekord Reala koji je stajao skoro 60 godina. S 38 godina i 234 dana postao je najstariji igrač koji je nastupio za Real Madrid na utakmici Lige prvaka (ili prije Kupa prvaka). Rekord je do sada držao legendarni Ferenc Puskas, koji je u studenom 1965. godine nastupio za Kraljevski klub, također u remiju 2:2 na gostovanju kod škotskog Kilmarnocka, s 38 godina i 229 dana.

Hrvatski veznjak je protiv Bayerna upisao 126. nastup u Ligi prvaka, čime zauzima 16. mjesto u povijesti Lige i Kupa prvaka po broju nastupa. Prvi ispred njega je Gerard Pique sa 128, tako da bi ga Modrić mogao sustići ako Real prođe u finale. Također, Modrić je 118. put nastupio za Real u ovom natjecanju, a u povijesti kluba ispred njega su po broju nastupa u elitnom natjecanju samo Sergio Ramos (129), Raul (130), Karim Benzema (133) i Iker Casillas (150).

Dodajmo ovome da je Modrić sinoć ubilježio 17. nastup u polufinalu Lige prvaka. U povijesti Lige prvaka više nastupa od njega u ovoj fazi natjecanja imaju samo Benzema (18), Kroos (19) i Cristiano Ronaldo (21).