Hajduk – Dinamo: Borba za finale Kupa na Poljudu

Datum objave: 03.04.2024   Broj čitanja: 1104
Ako ne bude pobjednika nakon 90 minuta, igrat će se produžeci, dva puta po 15 minuta. Ne bude li pobjednika nakon produžetaka, pristupit će se izvođenju jedanaesteraca za prolaz u finale Kupa.

Večeras od 19 sati igra se novi derbi između Hajduka i Dinama u polufinalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa na Poljudu.

Četiri dana nakon poraza od Dinama (0:1) kojim su praktički ispali iz utrke za naslov prvaka, Bijeli se okreću borbi za finale Kupa, ali bitno oslabljeni. Ne mogu računati na Marka Livaju koji je ozlijedio koljeno, ali to neće biti jedina promjena u sastavu trenera Mislava Karoglana.

Gosti na Poljud stižu u puno boljem raspoloženju, pobjedom su izbili na drugo mjesto prvenstvene ljestvice i sada žele proći u finale Kupa, no Sergej Jakirović u večerašnjem susretu neće moći računati na kapetana Arijana Ademija koji je ostao u Zagrebu zbog, vrlo vjerojatno, natečenog zgloba.

Nakon što su Daniel Siebert i njegov sunarodnjaci sjajno odradili posao, današnji će derbi suditi Fabio Maresca iz Italije. Pomagat će mu Valerio Colarossi i Christian Rossi, a četvrti sudac je Alessandro Prontera. VAR sudac je Daniele Paterna, a njegov asistent Francesco Meraviglia.

Podsjetimo, od ove godine finale Kupa se igra na dvije utakmice, a drugi polufinalni par su Lokomotiva i Rijeka.