Debakl Dinama i igrača koji su dovedeni da osvoje naslov! Duje Čop razmontirao Modre

Datum objave: 23.01.2024   Broj čitanja: 2061
U 87. minuti Špikić je mogao vratiti Dinamo u život, išao je sam na golmana, ali umjesto udarca, dodao je loptu u sredinu - nikome. U kontri koja je uslijedila Čop je trećim golom zaključio priču.

Lokomotiva je pobijedila Dinamo 0:3 u zaostaloj utakmici četvrtog kola SuperSport HNL-a. Sva tri pogotka zabio je centarfor Lokomotive Duje Čop. Dinamo je propustio približiti se Hajduku, koji je prvi na ljestvici, iako je na Maksimiru protiv Lokomotive bio ogroman favorit.

Dinamo je krenuo u utakmicu s dva nova igrača. Moreno Živković igrao je na stoperskoj poziciji s Kevinom Theophileom, a na lijevom krilu započeo je Arber Hoxha, koji je stigao ove zime iz Slaven Belupa. Ademi je imao odličnu priliku za Dinamo već u drugoj minuti, sam početak utakmice izgledao je kao da će domaćin dominirati, no onda je uslijedio šok.

Duje Čop u petoj je minuti pogodio za vodstvo Lokomotive. Ubacio je Silvijo Goričan, a Čop glavom od vratnice pogodio za vodstvo Lokomotive. Nakon VAR provjere gol je potvrđen. Igrači Dinama jurnuli su po izjednačenje, no odmah su primili i drugi pogodak.

Goričan je odlično ponovo asistirao za Čopa, koji je nakon brze akcije prebacio Zagorca. Dinamo je do kraja prvog dijela vršio ogroman pritisak na gol Lokomotive. Najbolju je šansu stvorio u 46. minuti, kad je Čavlina sjajno obranio udarac Perkovića iz blizine.

Zamjene Dinamu nisu ništa donijele

Na startu drugog dijela Jakirović je u igru uveo još jednog napadača Frana Brodića, a dvije minute kasnije Dinamo je imao lijepu priliku, no Petković je promašio cijeli gol iz blizine. Dinamo je pojačao ritam i u nastavku se igralo praktički pred vratima Lokomotive.

U 67. minuti gosti su opasno visjeli, Mišić je ubacio iz kornera, no kapetan Ademi je pogodio prečku. Sandro Kulenović i Robert Ljubičić bili su posljednje nade Sergeja Jakirovića da u ovoj utakmici može barem do boda nakon što su ušli 15 minuta prije kraja, no nije bilo pomaka.

U 87. minuti Špikić je mogao vratiti Dinamo u život, išao je sam na golmana, ali umjesto udarca, dodao je loptu u sredinu - nikome. U kontri koja je uslijedila Čop je trećim golom zaključio priču. Hajduk vodi na ljestvici s 41 bodom, Rijeka ima 35, a Dinamo 34 boda, no Rijeka i Dinamo imaju i susret manje. Lokomotiva je šesta s 24 boda. Na začelju je Rudeš sa svega četiri boda.

Debi su u današnjoj utakmici imali Arber Hoxha i Moreno Živković, dvojica nogometaša koje je Jakirović izabrao i doveo kako bi ojačao svoju momčad u nastavku sezone. Protiv Lokomotive to nije bio slučaj. S ocjenama 6.4 odnosno 6.5 prema SofaScoreu, ovaj dvojac je, uz Martina Baturinu koji se zaustavio na 6.4, bio najgori kod Dinama. Kod Hoxhe u oči najviše upada činjenica da je izgubio čak 17 posjeda.