FOTOGALERIJA: Grude uvjerljive! Marko Andrijanić briljirao protiv Širokog! Loša vijest, ozljeda kapetana Nikole Andrijanića

Datum objave: 03.12.2023   Broj čitanja: 3562
Na krilima sjajnog Marka Andrijanića koji je postigao 29 koševa Grude su pobijedile Široki II rezultatom 87:63 i tako još jednom potvrdile da su među glavnim favoritima za osvajanje košarkaške Lige Herceg Bosne.

Već u prvoj četvrtini Gruđani su pokazali da im je glavni cilj pobjeda, pa je ta dionica završila rezultatom 28:16, a na poluvrijeme odlaze s prednošću od 15 poena. Završilo je 46:31.

Ipak, Široki se diže u nastavku pa u trećoj četvrtini smanjuju na jednoznamenkast broj i 9 razlike.

No onda je stigla posljednja serija koju su Gruđani brutalno odigrali i dobili je s 15 poena prednosti. Ukupni rezultat glasio je 87:63, a svi igrači, uključujući i najmlađe, poput Stjepana Stipića i Luke Raspudića, dobili su priliku.

Trener Stipe Brzica bio je zadovoljan još jednom pobjedom svoje momčadi, te je istaknuo da je posebno važna ta činjenica da su svi igrači dobili priliku za igru.

Nažalost, loša vijest za Grude je ozljeda kapetana Nikole Andrijanića čiji je gležanj stradao pri doskoku, ali se vjeruje da ozljeda nije teže naravi.

Uz spomenutog Marka Andrijanića, David Mikulić je postigao 22 koša, a Markov brat, kapetan Nikola Andrijanić iako se ozlijedio u ranoj fazi utakmice napravio je potrebnu prevagu, te upisao 10 poena i 2 asistencije. Kod Širokog najbolji je bio David Ćavar s 15, te Andrej Radivojević s 13 poena.

Marko Andrijanić je briljirao i u skokovima pa ih je upisao 8, kao i njegov suigrač Luka Rezić. Kod Širokog 8 ih je upisao Radivojević. Po asistencijama uvjerljivo je najbolji bio Zlatko Galić s 12 njih.

Ovaj vikend je uistinu bio pravi košarkaški u Grudama jer je odigran i Mini Basket Grude, koji je okupio više od stotinu talentirane djece, a najbolji su nagrađeni medaljama i poklon paketima sponzora turnira, tvrtke Lasta.

FOTOGALERIJA: HKK GRUDE - ŠIROKI II 87:63