Dinamo zabio u 94., pa u 97. za pobjedu protiv Lokosa! Jakir se rješava Šimićevih igrača

Datum objave: 29.10.2023   Broj čitanja: 3301
Još puno prije Bernauera Jakirović je otpisao i ukrajinskog beka Bogdana Mihajličenka. Interesantno, u oba slučaja riječ je o igračima koje je doveo Dario Šimić, sada već bivši član Uprave hrvatskog prvaka.

Dinamo je u 13. kolu SuperSport HNL-a u nevjerojatnoj utakmici na Maksimiru pobijedio Lokomotivu 2:1. Gosti su vodili od 4. minute golom Indrita Tucija da bi prevažnu pobjedu Dinamu donijeli Martin Baturina u četvrtoj i Takuro Kaneko u sedmoj minuti sudačke nadoknade.

Momčad Sergeja Jakirovića bila je na rubu trećeg uzastopnog poraza i petog u zadnjih šest utakmica, ali se nekako uspjela spasiti. Jakirović je izrotirao momčad pa su od prve minute igrali Danijel Zagorac, Mauro Perković, Kevin Theophile-Catherine, Luka Menalo i Sandro Kulenović, no to ništa nije donijelo Dinamu.

Već u 4. minuti gosti su poveli nakon katastrofalne pogreške Marka Bulata. On je želio vratiti loptu Periću, ali je savršeno proigrao Tucija koji je fino prebacio Zagorca za vodstvo gostiju. Dinamo se mučio, strašno puno je griješio i nije uspio stvoriti nijednu pravu, veliku šansu.

Prvi put je zaprijetio tek u 34. minuti kad je Ademi glavom pucao u Čavlinu, a šest minuta kasnije Dinamov kapetan je iz dobre pozicije pucao preko gola. U 44. minuti Čavlina je morao obraniti dobar udarac Bulata i gosti su na odmor otišli s vodstvom.

Jakirović je na poluvremenu u svlačionici ostavio Perića i Bulata, a uveo Vidovića i Ljubičića što je pokrenulo nove rotacije unutar momčad. U 54. minuti Ademijev udarac glavom hvata Čavlina, a osam minuta kasnije brani i dobar pokušaj Ljubičića iskosa s lijeve strane. U međuvremenu su izašli Menalo i Kulenović, a ušli su Emreli i Kaneko što će se pokazati ključnim.

Kako je utakmica odmicala, Dinamo je sve više stiskao iako su se gosti solidno branili. U 63. minuti Vidović je u padu pucao pokraj gola, a isti igrač je u 73. minuti pao u duelu s Bartolecom. Sudac Fran Jović je odmah dosudio penal, ali je nakon intervencije VAR-a promijenio odluku.

Dinamo je pojačao pritisak, ali je najveća šansa došla na drugoj strani. U prvoj od devet minuta nadoknade Žilinski je pobjegao u kontru, povaljao je Ljubičića i onda u čistoj šansi pucao pokraj gola. Bila je to šansa za nokaut Dinama, a dogodilo se upravo suprotno.

Igrala se 94. minuta kad je Kaneko izveo korner. Odigrao je kratko do Baturine koji strašnim udarcem s 15-ak metara s lijeve strane od prečke pogađa za 1:1. Maksimir je eruptirao, tribine su tjerale Dinamo dalje i u 97. minuti domaćini su došli do gola koji bi im mogao promijeniti sezonu.

Mišić je krasno proigrao Ljubičića iza leđa gostujuće obrane, Ljubičić je poslao loptu na drugu stativu, a tamo je Kaneko svojim prvenstvenim golom donio Dinamu sva tri boda. Nije to bila bajna igra Dinama, dapače, ali bi mogla biti najvažnija pobjeda u ovoj sezoni.

Vrijedi istaknuti da je strateg Dinama Sergej Jakirović je uoči prvenstvenog dvoboja s Lokomotivom napravio nove promjene u kadru koje bi mogle biti trajnog karaktera. Tako je još jednom odlučio staviti na gol Danijela Zagorca umjesto Ivana Nevistića, a novu šansu na desnom krilu je dobio i Luka Menalo.

No, još je zanimljivije to da Maxime Bernauer nije na klupi, što su neki shvatili kao jasan znak da ga je trener otpisao. Francuski stoper je dobio šansu protiv Viktorije Plzen u Konferencijskoj ligi, ali je skrivio penal i napravio još nekoliko grešaka koje su mogle završiti golom. Na presici uoči utakmice nije ga spomenuo kao upitnog zbog ozljede.

Još puno prije njega Jakirović je otpisao i ukrajinskog beka Bogdana Mihajličenka. Interesantno, u oba slučaja riječ je o igračima koje je doveo Dario Šimić, sada već bivši član Uprave hrvatskog prvaka.