Sigurna i uvjerljiva pobjeda HRK Grude u Dubici

Datum objave: 15.11.2021   Broj čitanja: 1431
Prvih 10-ak minuta utakmice je proteklo u ispitivanju snaga, izjednačenoj igri i rezultatu.

Gošće su prve postigle gol i onda se igralo gol za gol do 11.minute i rezultata 4:4 , što se pokazalo kao zadnje izjednačenje na utakmici. Od tog trenutka su Gruđanke pomalo počele pojačavati tempo i lagano povećavati svoju prednost. U središnjem dijelu prvog poluvremena sa par mini serija prednost Gruda je podignuta na 5-l golova, da bi zadnjih 7 minuta ovog dijela utakmice opet proteklo u igri gol za gol pa se na odmor odlazi kod rezultata 11:16.

U prvim minutama drugog poluvremena ta se prednost povećava na 8 golova da bi se domaće igračice u 42.mimuti vratile u igru i smanjile prednost na -4 (16:20). Nakon toga Gruđanke ubacuju u brzinu više i u nekoliko serija dolaze do prednosti od +12 u 53. minuti utakmice. Do kraja utakmice domaća ekipa je uspjela ublažiti poraz i doći do konačnog rezultata 24:35.

Zahvaljujemo ekipi Knežopoljke na korektnoj igri i želimo im puno sreće u nastavku natjecanja.

Gruđanke  su, iako oslabljene zbog ozljeda Mie Lugonjić i Anje Boban, odradile jedno jako naporno i daleko gostovanje u Dubici,  gdje su ostvarile uvjerljivu pobjedu. Cure su cijelu utakmicu držale pod kontrolom i pobjeda nije niti jednog trenutka dolazila u pitanje. Ovom pobjedom HRK Grude  je ostao jedina neporažena ekipa i zadržao vodstvo na ljestvici Premijer lige BiH

Već u subotu, 20.11.2021.g., naše cure, uz izravan TV prijenos, na svom parketu dočekuju, uvijek neugodnu ekipu Krivaje iz Zavidovića, koja je sinoć slavila protiv ekipe Izviđača.

ŽRK Knežopoljka Dubica – HRK Grude 24:35  (11:16)