Parižani napravili veliki korak prema četvrtfinalu! Roma s golom prednosti ide u Porto

Datum objave: 12.02.2019   Broj čitanja: 1758
PSG je kao gost pobijedio Manchester United s 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka u 2019. godini i napravio ogroman korak prema plasmanu u četvrtfinale.

Strijelci za pobjedu PSG-a bili su Presnel Kimpembe (53) i Kylian Mbappe (60).

Na Old Traffordu su domaći navijači imali malo razloga za veselje u prvom poluvremenu, a u drugom su u razamku od sedam minuta bačeni u očaj.

U 53. minuti David De Gea je prvo obranio udarac glavom Mbappea iz neposredne blizine. No, nakon udarca iz kuta koji je izveo Angel Di Maria, branič PSG-a Presnel Kimpembe je izmakao pažnji Nemanje Matića i s ruba peterca nogom neobranjivo poslao loptu pod gredu za vodstvo gostiju.

Pogodak je ošamutio igrače Manchestera i djelovao stimulativno na Parižane koji su počeli koristiti svaku pogrešku u obrani domaćih, a u tome je prednjačio Kylian Mbappe, koji je u 60. minuti udvostručio prednost PSG-a. S lijeve strane je kontranapad poveo Angel Di Maria, poslao preciznu i pravovremenu loptu u srce kaznenog prostora, gdje je na nju natrčao Mbappe i lakoćom ju poslao pokraj nemoćnog De Gee.

Samo tri minute poslije Mbappe je mogao postići i drugi pogodak, kad je u kontranapadu sam izbio pred španjolskog vratara. Malo je pogriješio u prijemu i došao preblizu De Gei koji je pročitao njegov pokušaj loba. De Gea je najzaslužniji što Manchester United nije upao u veću rezultatsku rupu, jer je u 64. minuti odlično zaustavio opasan udarac Juana Bernata koji je ciljao pod gredu.

Pogba crvenim kartonom začinio prvi poraz Solskjaera

Do kraja utakmice PSG je bez problema kontrolirao sve pokušaje domaćih nogometaša, a u nervoznoj utakmici, u kojoj je sudac Orsato podijelio deset žutih kartona, u 89. minuti je "pocrvenio" Paul Pogba koji će zbog toga propustiti uzvrat u kojem će momčad Ole Gunnara Solskjeara imati gotovo nemoguću misiju.

Bio je to prvi Norvežanina otkako je na klupi Manchester Uniteda zamijenio Josea Mourinha. Njegovi igrači su ostavili vrlo blijed dojam i 6. ožujka na Parku prinčeva će morati izvesti čudo kako bi izborili mjesto u četvrtfinalu.

Roma je u prvoj utakmici osmine finala nokaut-faze Lige prvaka sezone 2018./2019. na svom Olimpicu pobijedila Porto s 2:1.

Oba gola za Rimljane zabio je 19-godišnji Nicolo Zaniolo, ali Adrian Lopez je u 79. minuti zabio vrijedan gol u gostima za portugalsku momčad.

Siromašno prvo poluvrijeme vidjeli su gledatelji na rimskom Olimpicu, gdje je samo Edin Džeko bio blizu pogotku u prvih 45 minuta, kad je njegov pokušaj zaustavila vratnica.

No, u nastavku dvoboja napadači su postali efikasniji, a Rominim džokerom pokazao se Zaniolo, koji je iskoristio pažnju koju je obrana Porta poklanjala Edinu Džeki.

U 70. minuti Romin kapetan je na sebe navukao dvojicu igrača i proslijedio loptu Zaniolu, a ovaj je sa 15-ak metara prizemnim šutom pogodio suprotan kut. Iker Casillas se ispružio koliko je mogao, ali nije uspio zaustaviti precizan udarac Zaniola koji je postigao svoj prvijenac u Ligi prvaka.

Samo šest minuta poslije Zaniolo je postigao i svoj drugi pogodak, za koji opet velike zasluge idu na adresu Edina Džeke. Bosanskohercegovački reprezentativac je s 20-ak metara potegnuo i pogodio vratnicu, kad je Casillas već bio svladan. Lopta se idealno odbila Zaniolu, kojem nije bilo teško poslati je u nebranjenu mrežu.

No, Portugalci su uz malu pomoć sreće u 79. minuti uspjeli postići pogodak koji im otvara dobru startnu poziciju za uzvrat. Soares je u pokušaju udarca idealno poslužio Adriana koji je izbjegao zaleđe i našao se iza

Romine obrane te preciznim udarcem svladao Mirantea za konačni 2:1.