Širokobriježanin donio HRVATSKOJ ZLATO u karateu! Prvo nakon 10 godina i treće ukupno

Datum objave: 10.11.2018   Broj čitanja: 1147
Hrvatska ima svjetskog prvaka u karateu! Ivan Kvesić je osvojio zlato u Madridu u poluteškoj kategoriji, a do njega je stigao nakon što je zbog ozljede odustao Ukrajinac Valerij Čobotar.

Kvesić je član član "KK "Hercegovina" iz Zagreba, a nakon što je bio slobodan u prvom kolu, do finala je pobjeđivao Rumunja Christiana Marianu Michalachea (4-0), karatistu iz Dominikanske Republike Dionicia Gustava (8-1), Bjelorusa Antona Isakau (4-3), Danca Michela Corbalana sa 5-0, a u polufinalu je srušio europskog i svjetskog prvaka Turčina Ugura Aktasa (2-1).

Za Hrvatsku su u karateu svjetska zlata do sada osvajali samo Junior Lefevre i Danil Domdjoni. Prvi je zlato osvojio 2000. godine, a drugi 2008. godine.

Ovo mu je druga velika medalja ove godine jer je na Europskom prvenstvu u svibnju osvojio srebrnu medalju.

Deset godina je Hrvatska čekala na svjetsko zlato, a osvojio ga je sjajni Ivan iz Širokog Brijega. Godinama je jedan od najboljih boraca u Hrvatskoj i Europi, a sad je zablistao na Svjetskom prvenstvu. Njegov trener je Danijel Vučić.