Čilić protiv Đokovića za finale Cincinnatija

Datum objave: 18.08.2018   Broj čitanja: 857
Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira Masters 1000 serije u Cincinnatiju pobijedivši Španjolca Pabla Carrena Bustu sa 7:6 (7), 6:4 u četvrtfinalnom dvoboju koji je trajao jedan sat i 43 minute.

Čiliću je to bio drugi izlazak na teren unutar nekoliko sati jer je prvo morao izbaciti 22-godišnjeg Rusa Karena Hačanova u meču koji je u noći sa četvrtka na petak prekinula kiša početkom trećeg seta. Marinu dvostruki program nije zasmetao.

Nakon što je svladao Hačanova 7:6 (5), 3:6, 6:4 i tako došao do svoje osme uzastopne pobjede na turniru na kojem je u posljednjem dolasku osvojio naslov, najbolji hrvatski tenisač je četvrtim trijumfom u isto toliko mečeva s Carrenom Bustom nastavio pobjednički niz u Cincinnatiju i probio se do petog polufinala na turnirima Masters 1000 serije.

Za pobjedu nad 13. nositeljem ključnim se pokazao prvi set koji je bio prepun preokreta. Čilić ga je otvorio vodstvom 3:0, a imao je priliku i za dvostruki break, ali je dopustio Španjolcu povratak i potpuni preokret. Carreno Busta je došao do 3:3, a breakom za 5:4 i do servisa za set. Međutim, do set-lopte nije stigao. Odluka je pala u tie-breaku koji je bio preslika događaja do tada. Čilić je vodio 6:3, ali je Carreno Busta nizom od četiri poena došao do set-lopte. No uslijedio je novi preokret, tri uzastopna poena našeg tenisača koji je tako osvojio prvu dionicu meča.

U drugom setu Čilić je napravio break za vodstvo 4:3, a kad je došao u priliku servirati za prolaz u polufinale iskoristio je drugu meč-loptu. Španjolca je u drugom setu ostavio bez prilike za break.

Čilić će se za mjesto u svom drugom finalu u Cincinnatiju i drugom finalu na turnirima Masters 1000 serije boriti večeras od 20 sati protiv Novaka Đokovića, koji je svladao Miloša Raonića 7:5, 4:6, 6:3.

Ulaskom u finale Čilić bi skočio na peto mjesto pojedinačne ATP ljestvice, a osvajanjem drugog naslova u Cincinnatiju preskočio bi i Alexandera Zvereva te zasjeo na četvrtu poziciju.