Travnik: Ubio tipa koji mu je prije 10 godina usmrtio sina i dobio mizernu kaznu

Datum objave: 27.12.2024   Broj čitanja: 4201
Obitelj Klepić ranije je naglašavala kako presuda nije donijela pravdu ni mir.
Travnik: Ubio tipa koji mu je prije 10 godina usmrtio sina i dobio mizernu kaznu

U mjestu Karaula kod Travnika u Bosni i Hercegovini jučer je ubijen 36-godišnji muškarac. Danas, dan nakon ubojstva, Klix.ba doznaje kako je ubojstvo zapravo čin osvete za zločin koji je prije gotovo deset godina potresao Travnik. Naime, prema informacijama kojima raspolaže Klix.ba, osumnjičenik, koji je sinoć uhićen zbog osnovane sumnje da je počinio kazneno djelo ubojstva, otac je mladića koji je 2014. godine ubijen nožem ispred obiteljske kuće u Donjim Krčevinama kod Travnika.

Kako podsjeća Klix.ba, Ajdin Klepić (20) tada je smrtno stradao nakon što ga je nožem u grudi usmrtio Mirnes Zahirović, dok je njegov otac, Nedim Klepić, tom prilikom zadobio lakše ozljede.

Kazna od tri i pol godine zatvora za ubojstvo

Sudski epilog tog slučaja, piše Klix.ba, izazvao je burne reakcije javnosti, s obzirom na to da je Zahirović priznao krivnju i dobio kaznu od svega tri i pol godine zatvora. Nakon izricanja nepravomoćne presude, pušten je na slobodu, što je obitelj Klepić nazvala "sramotnom odlukom".

Prema izvorima bliskim istrazi, otac nikada nije uspio preboljeti gubitak sina ni činjenicu da je počinitelj dobio blagu kaznu. Kako je izvijestilo Ministarstvo unutarnjih poslova Srednjobosanske županije, sinoć je automatskom puškom upotrijebio smrtonosnu silu protiv 36-godišnjaka, koji je na mjestu preminuo od zadobivenih ozljeda.

"Nakon počinjenog zločina, osumnjičeni se udaljio u nepoznatom smjeru, no brzom reakcijom policije lociran je i uhićen", navodi se u službenom priopćenju MUP-a SBŽ.

"Presuda nije donijela pravdu ni mir"

Obitelj Klepić ranije je naglašavala kako presuda nije donijela pravdu ni mir te su u nekoliko navrata pokušali podnijeti pritužbe na rad suda i tužiteljstva.

TAGOVI:
Vaše ime
Komentar
 
Hvala na komentaru.
Vaš komentar će biti pregledan od strane administratora.
  • 27.12.2024 19:40 sati
    Trebao je i studiju naći
Sva prava pridržana  ©  GRUDE.COM  2006-2025
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Dizajn i programiranje: AVE-STUDIO