Plemići zabili tri gola za 20 minuta

Datum objave: 25.04.2024   Broj čitanja: 792
Veliko poluvrijeme Zrinjskog pokvarila je ozljeda Ilinkovića.
Nogometaši HŠK Zrinjski nekih pola sata prije početka derbija sa Sarajevom doznali su da je Borac pobijedio Posušje i da moraju dobiti Sarajevo ako žele ostati u utrci za naslov, piše Bljesak.info

No, pritisak su brzo odagnali jer su već nakon dvadesetak minuta vodili s 3:0 i praktično riješili pitanje pobjednika.

Zrinjski je poveo praktično iz prve prilike. Nakon kornera obrana Sarajeva izbacila je loptu iz svog šesnaesterca ali samo do Silvija Ilinkovića koji preciznim i prizemnim udarcem s nekih 17 metara pogađa mrežu Sarajeva.

Samo par minuta kasnije Čataković je u dobroj prilici, izlazi sam ispred Marića, ali prije nego je uputio šut Kerim Memija dobro je reagirao i spasio vrata Zrinjskog.

U 14. minuti već je bilo 2:0. Nemanja Bilbija je iz okreta poslao loptu u prazan prostor za Marija Ćužu, a ovaj se sručio u šesnaesterac i lijepo pogodio mrežu Sarajeva. Gostima je nakon dvadesetak minuta prijetio pravi debakl.

U 21. minuti Malekinušić ostavio je loptu za Ilinkovića, a mladi veznjak Zrinjskog pogađa s ruba šesnaesterca. Bio je to njegov treći gol u samo tjedan dana, jer je prošle srijede zabio i Slozi u kupu.

Sarajevo je u samoj završnici došlo do smanjenja zaostatka, a lijepo je pogodio Hamza Čataković.

Veliko poluvrijeme Zrinjskog pokvarila je ozljeda Ilinkovića koji je morao izaći iz igre i umjesto njega ušao je Tarik Ramić.