Predsjednik Vlade RH Andrej Plenković održao je pobjednički govor, nakon što je HDZ s njim na čelu dobio treće izbore zaredom.
Hvala svim našim biračima, našim sugrađanima, koji su zahvaljujući Milanoviću morali iziđi na ovaj bizaran dan. A ono što je bitno da je HDZ po treći put zaredom uvjerljivo pobijedio na Parlamentarnim izborima.
A još važnije da od sutra ujutro idemo u formiranje nove parlamentarne većina kako bismo formirali našu treću vladu.
Želim čestitati jednako tako svim drugim političkim stranakama koje su poražene na ovim izborima od strane HDZ-a, na povjerenju i mandatima koje su im povjerili hrvatski građani, što je dobro i tako treba biti u demokraciji, a mi ćemo nastaviti našu politiku koja je u proteklih 8 godina zaštitila hrvatske građane od kriza.
Izbori su održani u prilično zahtjevnim okolnostima. Prvo da smo treći put tražili od hrvatskog naroda povjerenje, drugo da smo kampanju morali voditi u uvjetima kršenja Ustava od strane Milanovića, a ono što zabrinjava je da i večeras kad smo ih i treći put porazili na izborima, oni pričaju o nekim kvazi vladama nacionalnog spasa.
I ta velika razlika između nas i drugih stranaka, pogotovo od onih koji su večeras artikulirali govor mržnje prema HDZ-u. Umjesto da čestitaju nakon uvjerljivog poraza oni nastavljaju s retorikom koja je stvorila ozračje koje nije primjereno.
Na ovim izborima je pobijedila Hrvatska Demokratska Zajednica zajedno s partnerima.
TAGOVI: |
Vaše ime | |
Komentar | |