Zrinjski slavio u mostarskom derbiju

Datum objave: 13.04.2024   Broj čitanja: 911
Zrinjski i Velež odigrali su utakmicu u kojoj je Zrinjski bio puno bolji u prvom dijelu, kada je postigao i jedini pogodak preko Marija Ćuže, dok je Veležu pripao drugi dio, piše Bljesak.info

Ipak, konačnom pobjedom 1:0 Zrinjski se ponovno vratio na minus sedam iza Borca, dok je Velež sada u opasnosti da se Sarajevo bodovno izjednači s njim na trećem mjestu.

Prvi dio drugog poluvremena definitivno je pripao Veležu koji je sve više stezao obruč oko domaćih. Odmah na početku poništen je pogodak Viti Čaiću zbog zaleđa, koje odmah signalizirano.

U 68. minuti Rođeni su drugi put pogodili okvir gola, Nermin Haskić kratko je dodao loptu do Emira Halilovića, a ovaj je dobrim udarcem pogodio vratnicu.   Samo minutu kasnije vratar Veleža Osman Hadžikić skinuo je dva zicera Zrinjskom, prvo Malekinušiću, a onda i Kišu.

U 87. minuti Velež je imao novu priliku, ali ubačaj sa strane Klemena Šturma nisu stigla dva igrača gostiju, Haskić i Guliašvili. U 90. minuti Mario Tičinović mogao je sve riješiti, izašao je sam ispred Veležovog vratara, no Osman Hadžikić opet je briljantno intervenirao.