Dinamo je slavio! Hajduk sve dalje od naslova prvaka

Datum objave: 30.03.2024   Broj čitanja: 1282
Dinamo je bio dosta bolji u otvaranju susreta, dok je Hajduk bio potpuno rezerviran, bez ikakvog plana igre.

Dinamo je u velikom derbiju 28. kola SuperSport HNL-a pobijedio Hajduk 1:0 golčinom Brune Petkovića iz 38. minute. Ovom je pobjedom preskočio Hajduk na tablici i ima pet bodova manje od Rijeke uz utakmicu manje. Hajduk zaostaje osam bodova, a ostao je i bez Marka Livaje, koji se ozlijedio u drugom poluvremenu.

Oba trenera napravila su dosta iznenađenja u postavama. Hajduk je krenuo s Lovrom Kalinićem na golu, ali bez Josipa Brekala, koji je bio na klupi. S druge strane, kod Dinama je lijevog beka igrao Ronael Pierre-Gabriel, Stefan Ristovski bio je na desnom beku, a stopera je, uz Kevina Theophile-Catherinea, igrao Maxime Bernauer.

Dinamo je bio dosta bolji u otvaranju susreta, dok je Hajduk bio potpuno rezerviran, bez ikakvog plana igre. U 10. minuti Martin Baturina je dobro ubacio iz kornera, Petković je bio na lopti, ali je loše reagirao i glavom je pucao pokraj gola.

Majstorija Petkovića za vodstvo

Kako je poluvrijeme odmicalo, Dinamo je uglavnom kontrolirao igru uz dosta grešaka, kojih je bilo i na drugoj strani, a poveo je u 38. minuti. Pierre-Gabriel je dao loptu Petkoviću, koji se na rubu šesnaesterca majstorski riješio Zvonimira Šarlije i onda sjajnim udarcem kroz noge Dominika Prpića pogodio suprotni kut za 0:1. Lovre Kalinić se na golu nije ni pomaknuo.

Hajduk je do poluvremena mogao izjednačiti, no Fahd Moufi je u nadoknadi promašio ogromnu šansu. Livaja ga je savršeno proigrao, Moufi je izašao pred Nevistića i prebacio ga, ali je Bernauer stigao loptu i izbio je na gol-crti. Na drugoj strani u trećoj minuti nadoknade Baturina je u velikoj šansi pogodio stativu.

Karoglan je na poluvremenu napravio dvije izmjene. U svlačionici je ostavio groznog Ismaela Dialla i nevidljivog Rokasa Pukštasa, a ubacio je Šimuna Hrgovića i Nikolu Kalinića. Nije mu to donijelo puno dobrog, a u 55. minuti je ostao bez Livaje, koji je izašao zbog problema s koljenom.

Hajduk se napromašivao u drugom poluvremenu

Prvu šansu u nastavku imao je Martin Baturina, koji se u 61. minuti sjajno riješio Šarlije i onda se spetljao u ključnom trenutku. Osam minuta kasnije opet je Moufi bio u velikoj šansi. Benrahou mu je odložio loptu, Moufi je dobro pucao iskosa s desne strane, ali je Ivan Nevistić sjajnom reakcijom spasio siguran gol.

Hajduk se sve više otvarao, a Dinamo to nije bio u stanju iskoristiti iako je imao dosta prostora da kvalitetnijim izlascima dotuče protivnika. U 81. minuti Theophile-Catherine katastrofalno je reagirao na dugu loptu. Do nje je došao Nikola Kalinić i zapucao je po golu, ali je Nevistić još jednom nevjerojatnom reakcijom spasio svoju momčad.

Sjajna utakmica njemačkog suca

Pet minuta prije kraja ni on nije mogao ništa kod velike šanse Filipa Krovinovića. Benrahou je ubacio na drugu stativu, Krovinović je pobjegao Mišiću i onda u čistoj šansi glavom pucao pokraj gola. To je bila zadnja šansa na utakmici i Dinamo je izdržao do kraja.

Veliku ulogu u derbiju odigrao je i njemački sudac Daniel Siebert, koji je strogo, ali savršeno odsudio derbi. Nijemac uopće nije bio impresioniran, odmah u 2. minuti je dao karton Pierre-Gabrielu, ali je taj kriterij zadržao do kraja i podijelio ukupno sedam žutih kartona.