BiH poražena od Ukrajine! Slijedi prijateljska utakmica protiv Izraela

Datum objave: 21.03.2024   Broj čitanja: 1951
Tako je sada jasno da će Zmajevi u utorak (26. 3.) na stadionu Grbavica igrati prijateljsku utakmicu protiv Izraela.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine neće ići na Europsko prvenstvo. Ukrajina je pobijedila u Zenici 1:2 u utakmici polufinala doigravanja za Europsko prvenstvo. Mikola Matvijenko je zabio autogol u 56. minuti za vodstvo Bosne i Hercegovine, no uslijedio je preokret. Roman Jaremčuk zabio je u 85. minuti za 1:1, a u 88. je Jaremčuk asistirao Artemu Dovbiku za vodstvo 1:2.

Momčad Bosne i Hercegovine krenula je vrlo dobro pred prepunim stadionom u Zenici. Odlično je u prvom poluvremenu u obrani i napadu igrao stoper Dennis Hadžikadunić. U sedmoj je minuti imao dobru priliku, pucao je glavom pored gola Andrija Lunina. Hadžikadunić je očistio s crte pokušaj Mudryka u 20. minuti, a onda je u 36. minuti pucao glavom, ali izblokirala je to obrana Ukrajine. Zubkov je izbio loptu koja je išla u gol.

Najbolju šansu u prvom dijelu imala je BiH u 38. minuti. Ermedin Demirović je odigrao prema Džeki, kojem je u šesnaestercu zasmetao Kolašinac. Obojica su išla na loptu, a Džeko ju je poslao preko gola.

Bosna i Hercegovina je povela u 56. minuti. Amar Dedić je ubacio s desne strane u gužvu, a ispred gola se našao Matvijenko, od kojeg se lopta odbila u mrežu. Nakon toga Ukrajina je igrala sve bolje i stigla do preokreta.

Roman Jaremčuk zabija u 85. minuti za poravnanje rezultata. Dugu loptu na desnoj je strani prihvatio Konoplia, imao je dovoljno vremena namjestiti se i pronaći u sredini na povratnoj lopti Jaremčuka, koji je s desetak metara pogodio mrežu. Bio je to prvi dodir na utakmici za napadača, koji je ušao u igru par minuta prije gola.

Tri minute kasnije novi šok za domaćine. Dovbik je pogodio za 1:2. Jaremčuk je ubacio pred gol s lijeve strane, a njegov kolega napadač glavom pogodio za preokret Ukrajine. Igračima Save Miloševića ni osam minuta sudačke nadoknade nije pomoglo da dođu do izjednačenja. Ukrajina će za plasman na Europsko prvenstvo igrati protiv Islanda, koji je pobijedio Izrael 1:4.

Tako je sada jasno da će Zmajevi u utorak (26. 3.) na stadionu Grbavica igrati prijateljsku utakmicu protiv Izraela, pošto su ove selekcije poražene u polufinalnim susretima, dok će Ukrajina i Island razigravati za plasman na Europsko prvenstvo.