Prvakinje preokretom do pobjede u Mostaru

Datum objave: 11.12.2023   Broj čitanja: 2631
HŽRK Zrinjski Mostar – HRK Grude 28:35(17:15)

Utakmica sa dva potpuno različita poluvremena. Prvo poluvrijeme je pripalo domaćoj ekipi koja gošćama nije dozvolila da u prvih 30 minuta niti jednom dođu do rezultatske prednosti.

Očigledno su Gruđanke nakon pobjede u derbiju protiv Borca, u ovu utakmicu ušle sa razmišljanjem „lako ćemo“ što su Plemkinje odlično iskoristile.

O tome najbolje govori podatak da su grudske rukometašice u prvom poluvremenu primile čak 17 golova od čega u prvih 9 minuta utakmice nevjerojatnih 10.

Do kraja poluvremena domaća ekipa je uspjela okruniti bolju igru i na poluvrijeme otići sa prednošću od 2 gola (17:15).

Iako su prvih gotovo 2 minuta 2.poluvremena igrače sa igračicom manje, odmah se vidjelo da su postale svjesne situacije i počele su silovito i serijom 6:0 preokrenule rezultat. Nakon toga su do kraja utakmice odigrale koliko je bilo potrebno za sigurnu pobjedu i rutinski su utakmicu privele kraju.

Čestitke našim djevojkama na još jednoj pobjedi, a domaćoj ekipi zahvaljujemo na fer i sportskoj igri te im želimo puno sreće u nastavku sezone.

Naše cure sljedeće subote u Grudama očekuje zadnja utakmica u ovoj sezoni protiv ekipe Knežopoljke iz Dubice u kojoj bi pobjedom osigurale naslov jesenskih prvakinja BiH.