BiH postaje nogometni San Marino! Igrači se osramotili, navijači divljali i mahali zastavama tuđih država

Datum objave: 17.11.2023   Broj čitanja: 2995
Reprezentacija BiH je u ovim kvalifikacija dobila samo tri utakmice; dvaput Lihtenštajn i jednom Island. Miloševićeva ekipa nema nikakve šanse za izravni plasman Europsko prvenstvo u Njemačku, ali može se plasirati kroz dodatne kvalifikacije.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je u 9. kolu skupine J kvalifikacija za Europsko prvenstvo izgubila u Luksemburgu 4:1, upisala šesti poraz u skupini i ostala na očajnom predzadnjemu mjestu. Iako je igrala bez svih glavnih zvijezda, momčad Save Miloševića odigrala je groznu utakmicu, a domaćini su sve riješili u prvom poluvremenu.

Već u 6. minuti Olesen je iskoristio grozno postavljenu obranu BiH i glavom zabio za 1:0, a na 2:0 povisio je Rodrigues iz penala u 30. minuti. Penalu je prethodio kraći prekid koji su uzrokovali gostujući navijači. Ogorčeni lošim vođenjem FSBiH i katastrofalnim rezultatima u kvalifikacijama zasuli su travnjak bakljama i skandirali "Savez napolje!".

Sudac je nakratko udaljio igrače od tog dijela stadiona, ali je utakmica ubrzo nastavljena. Došlo je i do prekida kad je netko utrčao s palestinskom zastavom. Na terenu se ništa nije mijenjalo. Luksemburg je bez ikakvih problema čuvao svoju prednost i povećao je u 55. minuti kad je bivši Hajdukov igrač Nihad Mujakić nesretno leđima zabio autogol.

Kako je BiH igrala dovoljno govori podatak je tek u četvrtoj minuti sudačke nadoknade uputila prvi udarac u okvir gola, a poraz je ublažila nekoliko trenutaka kasnije kad je Renato Gojković nakon ubačaja iz kornera pogodio glavom za 3:1. No, čim su krenuli s centra domaćini su potpuno nokautirali goste drugim golom Rodriguesa u zadnjim sekundama.

Reprezentacija BiH je u ovim kvalifikacija dobila samo tri utakmice; dvaput Lihtenštajn i jednom Island. Miloševićeva ekipa nema nikakve šanse za izravni plasman Europsko prvenstvo u Njemačku, ali može se plasirati kroz dodatne kvalifikacije koje je osigurala kroz Ligu nacija.

U drugim utakmicama ove skupine Portugal je s 2:0 pobijedio Lihtenštajn u gostima iako je većim dijelom susreta igrao skoro u najjačem mogućem sastavu. Slovačka je preokrenula i pobijedila Island 4:2 te je osigurala plasman na Europsko prvenstvo.