Perišić u samo 20 minuta pokazao da mu #nijevrime, loptom s očima opet pokazao klasu

Datum objave: 19.08.2023   Broj čitanja: 2371
Tottenham je kod kuće pobijedio Manchester United u utakmici 2. kola Premier lige. Prvi pogodak zabio je Pape Matar Sarr, a drugi je bio autogol Lisandra Martineza.

Momčadi su u prvom poluvremenu igrale podjednako dobro. Manchester United na početku imao više dolazaka pred gol Tottenhama, no koncentrirani su bili obrambeni igrači Spursa i pravovremeno blokirali pokušaje Garnacha.

Argentinac je imao dobre situacije za asistencije, no odlučivao se stalno za udarac i tako je odmogao svojoj momčadi. Na drugoj je strani Porro je pogodio gredu krajem prvog poluvremena. Početkom drugog Sarr je doveo Tottenham u vodstvo. Nakon ubacivanja s lijeve strane veznjak Tottenhama je naletio na odbijenu loptu u poslao ju u mrežu za vodstvo Spursa.

Ivan Perišić ušao je za Tottenham u 70. minuti, a u 83. je uputio ključno dodavanje za drugi gol Tottenhama. Ben Davies ušao u nečuvan prostor i iz blizine pogodio za 2:0, lopta se odbila od Lisandra Martineza pa mu je upisan autogol. Imao je Manchester United dobre periode igre, ali je golman Tottenhama Vicario bio sjajan i obranama nije dozvolio pogodak.

Bila je ovo prva pobjeda Tottenhama u sezoni. U prvom kolu je remizirao s Brentfordom. Također, prva pobjeda bez Harrya Kanea u sastavu, nakon što je otišao u Bayern. Spursi su četvrti, a Manchester United je deseti, s jednom pobjedom i jednim porazom.