U susjedskom derbiju bolji Široki Brijeg

Datum objave: 05.08.2023   Broj čitanja: 2354
U prvom susretu 2 . kola nogometne Premijer lige BiH Široki Brijeg je u Posušju svladao istoimenog domaćina rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 33. minuti preko Daniela Lukića, u 71. je izjednačio Dominik Begić, a pobjedu Širokom donio je u 88. minuti Stephen Chinedu iz jedanaesterca.

Glavni sudac Antonio Bandić pokazao je na bijelu točku nakon što je netko od domaćih igrao rukom u svom kaznenom prostoru što je izazvalo žestoke prosvjede Posušaka.

Domaći su utakmicu završili s deset igrača nakon što je u sudačkoj nadoknadi Zvonimir Begić dobio drugi žuti karton.

U okviru drugog kola Premijer lige BiH u subotu se u Ugljeviku sastaju Zvijezda 09 i Igman Konjic, a u nedjelju Velež i GOŠK.

Utakmice Sloga - Željezničar, Borac - Sarajevo i Tuzla City - Zrinjski otkazane su zbog europskih obveza Željezničara, Borca i Zrinjskog.