FOTO/VIDEO: Otvoreno Grudsko ljeto, prva noć ponudila pregršt uzbuđenja

Datum objave: 04.07.2023   Broj čitanja: 3283
Otvoreno je 3. Grudsko ljeto. Sportska, zabavna, kulturna... manifestacija već je prvog dana okupila veći broj zaljubljenika u sport i rekreaciju pored Srednje škole u Grudama.

Grudski Ekseri igrali su protiv širokobriješke ekipe Masters Gamers Club i u prvoj utakmici nagovijestili da bi ove dvije juniorske ekipe mogle biti među favoritima za naslov. Ekseri su golom Jakova Leke slavili 1:0, međutim protivnici nisu bili nimalo slabiji, ali golman Jakov Boban zakucao je ekserima svoj gol i lopta nije mogla ući. Nakon prve utakmice, Masters Gamers Club igrali su još jednu, te slavili protiv Vrbanjuše rezultatom 12:3. Prve sudačke korake na grudskom ljetu napravio je i domaći sudac Ronald Bilić Rono.

Uslijedilo je svečano otvaranje. Voditelj programa Željko Andrijanić s posebnim emocijama govorio je o srednjoškolskom igralištu. - Nismo svi postali nogometaši, košarkaši, logično... ali tko god je se kalio ovdje, učio se životu, borbi, požrtvovnosti... oderati koljena ovdje značilo je graditi sebe kao čovjeka. Živimo u eri umjetnih inteligencija, pametnih telefona, igara na računalima... i nažalost, dopuštamo, da nam sve to oduzme i mladost i zrelost i starost... i na dobrom smo putu da nam to oduzme i vječnost - ali nećemo to dopustiti. Poštujmo naša igrališta, gradimo nova, ali ne da nam ona postanu parkirališta, opijališta, smetljišta... već da budu mjesta na kojima će se graditi zdravo tijelo i zdrav duh - poručio je, te pozvao grudskog župnika fra Stanka Pavlovića da blagoslovi i otvori ovu večer, kao i svih godina dosad.

- Hvala ti Gospodine za ovaj dan i sve dane susreta naših mladih sportaša, nogometaša i sveg zajedništva. Blagoslovi ovu mladost, njihovu sadašnjost i njihovu budućnost, ne samo sportskim nego i ljudskim rezultatima - poručio je grudski župnik nakon molitve i zaželio sreću igračima.

U prvoj utakmici kod seniora sastali su se Caffe bar Max Club Bumerang i Sportski centar Pehar Premiera Arena.

Prvo poluvrijeme bilo je napeto i čvrsto, ali je Caffe Max i Bumerang otišao na poluvrijeme s prednošću od 2:1. Međutim nastavak utakmice donosi svojevrsni slom Pehar Premijer Arena tima i to za samo 2 minute nastavka kada primaju 3 pogotka. Do kraja Caffe bar Max Club Bumerang je dominirao i slavio s 9:2, a Pehar Premier Arena se oprostila, ali zaradila pljesak navijača uz velika očekivanja i od njihovih novih turnira, u jednom od najboljih sportskih kompleksa u Hercegovini.

Druga utakmica bila je kudikamo zanimljivija. Sastali su se MZ Knešpolje i Jimmy Woo. Jimmy je igrao protiv prijatelja iz Knešpolja, čiji su turnir nedavno uveličali i organizatori Grudskog ljeta, osvojivši drugo mjesto. Jimmy je bolje otvorio utakmicu i poveo s 0:2, međutim Knešpolje dodaje gas i preokreće na 3:2, a vrijedi istaknuti fantastičnog Argentinca Juana Vareu koji se nakon umirovljenja u seniorima Širokog Brijega pridružio svom Knešpolju, gdje proživljava drugu mladost. Ipak, kraj utakmice pripao je Jimmyiju. Prvo je Hrvoje Soldo izjednačio, da bi Frano Alpeza zabio pobjednički gol i tako izbacio fantastičnog Stipu Ćorića i njegove suigrače, međutim u njihov povratak u Grude ne sumnjamo.

Posljednju utakmicu večeri igrali su Baterijelo Bandinjosi i La Viva. Grudski as Nikola Mikulić okupio je zanimljivu ekipu prijatelja iz Splita i doveo ih na turnir u Grude, a malo je nedostajalo, da produže svoj boravak u Grudama. Igrali su protiv neugodne La Vive, a okršaj je bio žestok do posljednje minute utakmice, kada La Viva lomi rezultat, odnosno prednost od jednog gola, povećava i pobjeđuje 2:4 i to nakon što su Baterijelo Bandinjosi napali i ostavili nečuvana vrata, što je bio izazov za golmana Vedrana Naletilića koji odlučuje pucati i zabija za pobjedu.

Grudsko ljeto nastavlja se ovog utorka od 18.30 sati.