ZLATKO DALIĆ: OVO JE POBJEDA ZA HRVATSKI NAROD...

Datum objave: 14.06.2023   Broj čitanja: 3211
Hrvatska i Nizozemska u neviđenoj navijačkoj atmosferi koju su priredili naši navijači u Rotterdamu su odigrali prvu polufinalnu utakmicu Lige nacija.

Više od 20 tisuća Hrvata bordilo je vatrene večeras. U nedjeljnom finalu Lige nacija igrat će hrvatski nogometaši nakon sjajne predstave i pobjede u Rotterdamu protiv domaćina završnog turnira Nizozemske od 4-2 nakon produžetaka.

Nizozemci su vodili na poluvremenu 1-0, nakon pogotka Donyella Malena u 34. minuti. No, u nastavku utakmice na roterdamskom su travnjaku zaigrali hrvatski nogometaši daleko bolje, a sve je pretočeno u dva gola. Andrej Kramarić je u 55. precizno izveo jedanaesterac za 1-1, dok je Mario Pašalić u 73. minuti pogodio za 2-1.

Sve to nije bilo dovoljno za pobjedu unutar 90 minute jer je Noa Lang u 96. pogodio za 2-2 i produžetke. No, u dodatnih trideset minuta opet je Hrvatska dominirala, a sve je počelo fantastičnim pogotkom Brune Petkovića u 98. minuti kada je žestoko s 20-ak metara pogodio za 3-2. Sve je odlučeno u 116. minuti kada je Luka Modrić s bijele točke postavio konačnih 4-2.

Odmah nakon utakmice svoje prve dojmove podijeli li su igrači koji su neumorno trčali pred punim tribinama u Nizozemskoj i za vikend će se boriti za još jednu medalju.

Hrvatska u nedjelju, od 20.45 sati, u finalu čeka pobjednika dvoboja Španjolaca i Talijana.

'Ovo je pobjeda za hrvatski narod pred našim navijačima, kapa dolje svima' rekao je Dalić.

- Dobiti Nizozemsku na njihovom, terenu i ne posustati to je jedna od pobjeda koja ulazi u povijest. - komentirao je izbornik.

- Luka zaista igra sjajnu polusezonu i htjeli smo da Ivanušec i Pašalić ulaze u prilike danas i to smo uspjeli, oni su pomogli i u fazi obrane - osvrnuo se Dalić na izmjena u sastavu dodavši da su se pokazali momci kao fantastični tijekom osam treninga.

Što je rekao igračima nakon pogotka u 96. minuti?

- Mi smo na to naučili, mi na to ne padamo. Ova momčad ima karakter i kvalitetu, iako je bilo teško i htjeli smo to zaustaviti, ali rekao sam da ne posustajemo - dodao je.