Grude se ponose! LEOBEN U KOJEM IGRA GREGOR GRUBIŠIĆ UŠAO U 2. LIGU AUSTRIJE

Datum objave: 09.06.2023   Broj čitanja: 2842
Leoben je prvak Austrijske regionalne lige Central, čime je sebi osigurao nastup u drugoj ligi od iduće sezone.

Ono zbog čega je nama ova ekipa zapela za oko je što u njoj igra naš Gruđanin, Gregor Grubišić, još jedan izdanak iz poznate loze Bobanjskih haklera. Naime, otac mu je Jera Grubišić, a stric Josip Grubišić. Otac Jerko svojedobno je osvajao i Kutiju Šibica, a Josip je igrao i za Hajduk, te da nije bilo teških ozljeda zasigurno bi bio zapisan zlatnim slovima u hrvatski nogomet, a i unatoč tome, zna se tko su Grubišići u nogometu i što znače za općinu Grude u sportskom smislu!

Što se tiče Gregorove ekipe u Austriji, bio im je dovoljan remi protiv Wolfsbergera u zadnjem kolu za plasman u viši rang, a iako su bili favoriti, taj imperativ da samo ne smiju izgubiti nije im odmah najbolje legao. Prvo poluvrijeme otišlo je na stranu gosta. Bilo je 0:1. Međutim, u drugom poluvremenu Leoben daje gas i potvrđuje zašto je cijelu sezonu briljirao. Prvo su u 56. minuti izjednačili preko još jednog Hrvata, Domagoja Sablje, a onda pred kraj utakmice, u 86. minuti Eskinja donosi vodstvo za plasman u viši rang, a u 92. Lema potvrđuje pobjedu za veliko slavlje Leobenovih navijača.

Gregoru, Grgi, želimo puno zdravlja i dobrih utakmica za Leoben i ulazak u najviši rang Austrije.