Džeko i Brozović osvojili Talijanski kup! Dečki, još samo City i prešli ste igricu

Datum objave: 24.05.2023   Broj čitanja: 3102
Nogometaši Intera obranili su naslov pobjednika Talijanskog kupa nakon što su u finalu u Rimu pobijedili Fiorentinu rezultatom 2:1 i tako stigli do devetog trofeja u ovom natjecanju.

Fiorentina je povela već u 3. minuti nakon prekrasne akcije koju je golom iz gotovo mrtvoga kuta završio Nico Gonzalez. No, već do poluvremena Inter je okrenuo.

Prvo je u 29. minuti Marcelo Brozović krasno proigrao Lautara Martineza koji je rutinski pogodio suprotni kut za 1:1 da bi samo osam minuta kasnije Barella ubacio pred peterac, a Argentinac u padu drugim golom okrenuo rezultat. Bilo je to dovoljno za pobjedu Intera koji se branio u završnici i imao malo sreće.

Za Edina Džeku to je bio jubilarni deseti trofej u velikoj karijeri. Imao je Džeko i šansu koja se ne promašuje, ali je 1 na 1 s golmanom pogodio navijače.

Inter 10. lipnja u Istanbulu igra finale Lige prvaka protiv Manchester Cityija.