Gruđanke u Dubici nastavile pobjednički niz

Datum objave: 13.03.2023   Broj čitanja: 2687
ŽRK Knežopoljka Dubica – HRK Grude 31:36 (13:16)

Iako su Gruđanke kao vodeća ekipa lige u ovu utakmicu ušle kao favorit, bilo je jasno da u Dubici nitko ne može bodove upisati unaprijed. Pokazalo se to točnim i večera. Domaća ekipa je igrala veoma borbeno , brzo i nije se predavala do zadnje sekunde.

Početak utakmice kao i većina prvog poluvremena je proteklo u izjednačenoj igri i prednosti jedne ili druge ekipe. Ali ne većoj od 2 gola. U 23. minuti rezultat na semaforu je bio 13:11.Tada dolazi do preokreta nakon što je Martina Šumelj obranila sedmerac ,a nakon toga i još tri šuta domaće ekipe, a njene suigračice su svaku tu obranu nagradile pogotkom. Tako su Gruđanke tih zadnjim 7 minuta napravile seriju od 5:0 i s prednošću 16:13 otišle na odmor.

Drugo poluvrijeme su grudske rukometašice odigrale rutinski i nisu više dozvolile domaćoj ekipi da izjednači rezultat. Održavale su prednost s poluvremena i lagano je povećavale do maksimalnih +7 koliko je bilo u 56.minuti(28:35). Ipak promašeni sedmerac i zicer Gruđanki u zadnjih par minuta su konačnu prednost spustili na +5.

Sve u svemu bila je to jedna dobra utakmica , za aktualne prvakinje i vodeću ekipu prvenstva, veoma zahtjevan, ali uspješno odrađena.

Ovom pobjedom HRK Grude je nastavio pobjednički niz i nakon 14 kola zauzima prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici sa maksimalnih 28 bodova.

Čestitke curama za ovu pobjedu i sretno idućeg vikenda kada u Grudama gostuje prijedorska Mira.