Datum objave: 12.03.2023   Broj čitanja: 4329
Sunčan nedjeljni dan Gruđani su iskoristili za dolazak na Elić Luku, gdje su snage odmjerili HNK Grude i HNK Rama.

I nakon dugo vremena imali su što vidjeti, i od svojih igrača. Grude su utakmicu otvorile dobro, navijači su osjetili želju igrača da dođu konačno do 3 boda, ali ono što je bitno u cijeloj priči, ni u jednom trenutku domaći tim kondicijski nije pao, već su igrači tijekom cijele utakmice jurišali na protivnički gol i vraćali se u svoju polovinu kad je lopta bila kod protivnika.

Jedan čovjek ipak se izdvojio, i to domaći igrač koji je opravdao broj 7 na dresu. Radi se o Stjepanu Mikuliću. Prvo je u 25. minuti zatresao mrežu protivnika, pa u 49. kad je zavaljao jednog igrača i pogodio golmanov dalji kut, a onda je u 55. napravio totalnu rapsodiju kada je promiješao nekoliko igrača Rame i pogodio kroz noge vrataru. Odavno ne pamtimo kad je domaći igrač postigao hat-trick, i to na ovako spektakularan način.
Rama je preko Josipa Ivića zabila 1 gol, dok je konačnih 4:1 za Grude potvrdio Ivan Bašić.

Vrijedi izdvojiti i da je golman Ronald Bilić imao nekoliko sjajnih reakcija.

U pobjedi Gruda sudjelovali su Ronald Bilić, Ante Miloš, Kristijan Pejić, Stjepan Mikulić, Ljubo Ančić, Filip Leko, Ivan Tolić, Andrija Braćić, Filip Markota, Marko Marić i Ante Grizelj. U nastavku utakmice zaigrali su i Ante Boban, Miro Lončar, Marko Bašić, Karlo Pišković i Ivan Bašić.

Pogledajte fotografije: GRUDE - RAMA 4:1