Datum objave: 18.12.2022   Broj čitanja: 4985
Grude su danas bile domaćin VI. Memorijalnog turnira u čast grudskih nogometnih legendi Zdravka Jurčića Miša i Dinka Vranješa Dine.

U organizaciji veterana HNK Grude u dvorani Bili Brig okupili su se uz domaćina, Zrinjski i Široki Brijeg.

Prvu utakmicu igrali su Gruđani protiv Širokog Brijega, a poletni Širokobriježani koji redovito igraju zajedno slavili su rezultatom 4:2. Gruđani su zatim igrali protiv Zrinjskog. Do poluvremena je bilo 1:1, a onda su se veterani HNK Grude odlučili otvoriti kako bi došli do prve pobjede, međutim iskusni Mostarci kaznili su želju domaćih legendi i na kraju su slavili rezultatom 4:1.

U utakmici za prvaka fantastičnu priredbu pružili su Zrinjski i Široki Brijeg. Širokobriježani su poveli 1:0, a Zrinjski izjednačio na 1:1 krajem poluvremena. Zbog bolje gol razlike to ih je smjestilo na vrh. Međutim, u nastavku utakmice golman Zrinjskog koji je bio jedan od najboljih do tada gubi jednu loptu i Širokobriježani imaju 2:1, što je bilo dovoljno za pobjedu i trofej.

Priznanja najboljima uručili su Mladen Ćorluka Mađar, Zdravko Miloš Kalić, Zdravko Pejić, Kruno Jurčić proslavljeni nogometaš i brončani iz 1998. ispred obitelji i igrača koje je trenirao Zdravko Jurčić Miš, te Antonija i Silvija, kćeri legendarnog Dinka Vranješa nogometaša Bekije, Mladosti i čapljinskog Borca, kasnije trenera.

Najbolji golman turnira je Bernard Glavina, najbolji strijelac Dario Jelčić i najbolji igrač Ivan Kvesić.

pogledajte fotogaleriju: VI. Memorijalni turnir Zdravko Jurčić Miš i Dinko Vranješ Dine