Giroud ušao u povijest, Mbappe dominirao, Lewa plesao balet oko lopte pa nekako zabio

Datum objave: 04.12.2022   Broj čitanja: 2264
Francuska nastavlja put prema obrani naslova prvaka svjetskog prvaka.

U osmini finala slavii su protiv Poljske rezultatom 3:1. Mrežu Poljaka načeo je Oliver Giroud u 44. minuti utakmice. On je tim pogotkom postao najbolji strijelac u povijesti Francuske.

U nastavku utakmice gledali smo "one man show". Fantastični Mbappe u 75. minuti zabio je pogodivši rašlje, nakon što je vagao dvojicu svojih čuvara.

Točku na i zabio je isti igrač. Naciljao je dalji kut iz teške pozicije i zabio svoj peti gol na turniru.

U posljednjim minutama utakmice VAR je otkrio ruku i penal za Poljsku. Međutim, Lewandowski je prvi puta izuzetno loše pucao, kao da pleše oko lopte, ali se ispostavilo da je Lloris koji je obranio taj udarac ranije istrčao s gola. Lewa je dobio drugu šansu i poslao loptu u jednu stranu, a Llorisa u drugu.