Rijeka - Dinamo 2:7!

Datum objave: 13.11.2022   Broj čitanja: 1534
Dinamo je u 17. kolu SuperSport HNL-a na Rujevici svladao Rijeku s čak 7:2. To je najteži domaći prvenstveni poraz Rijeke od samostalnosti Hrvatske - prijašnji rekord također je držao Dinamo, koji ju je 2019. dobio 5:0.

Dakle, s jednakom razlikom, ali s manje zabijenih golova.

Ovo je ujedno bila zadnja utakmica u SuperSport HNL-u u 2022. godini, a Dinamo se njome odvojio na šest bodova od Hajduka, uz utakmicu manje. Po dva pogotka za Dinamo postigli su Mislav Oršić i Mahir Emreli, a po jedan su pridodali Dario Špikić i Josip Šutalo, dok je Ivan Smolčić zabio autogol. Poraz domaće momčadi ublažili su Gabriel Lunetta i Mario Vrančić.

Dinamo poveo već u drugoj minuti

Dinamo je otvorio utakmicu pogotkom već u drugoj minuti. Drmić je ostavio loptu za Mišića, a on je opalio s 20-ak metara. Smolčić je to pokušao blokirati, ali samo je glavom promijenio smjer lopti i tako svladao svog vratara Labrovića.

Samo 11 minuta kasnije Oršić je zabio za 2:0. Fantastično je, u svom stilu, šutirao s 20-ak metara i silovitim udarcem matirao nemoćnog Labrovića. Na 3:0 povisio je Špikić u 27. minuti, kada ga je Drmić izbacio oči u oči s Labrovićem. Špikić je lagano potkopao loptu preko njega.

Prvo poluvrijeme je svojim drugim golom zaključio Oršić u 44. minuti. Bila je to lijepa akcija Dinama u kojoj je Špikić ponovno izbio pred Labrovića, ali ovaj puta ga je predriblao i nesebično dodao Oršiću, koji je samo gurnuo loptu u praznu mrežu.

Nastavak potopa u drugom dijelu

Ekipa Sersea Cosmija bolje je otvorila drugo poluvrijeme. Dva igrača koja su ušla s klupe bila su zaslužna za pogodak u 47. minuti. Vrančić je ubacio iz slobodnog udarca, a Lunetta je glavom pogodio za smanjenje Dinamove prednosti.

Brzo je odgovorila momčad Ante Čačića. Već u 56. minuti je Oršić poslao oštar centaršut s desne strane, a pred golom se najbolje snašao Šutalo. Nakon nešto mirnijeg perioda, u igru je ušao Emreli i za manje od minute zabio gol. Preciznim udarcem izvana smjestio je loptu u riječki gol.

Problemi za domaće postali su još veći u 83. minuti, kada je Bušnja u razmaku od par sekundi dobio dva žuta kartona zbog prigovora sucu Belu. Dinamo je to iskoristio da dvije minute kasnije podeblja prednost. Bio je to izvrstan prodor Emrelija, a okončao ga je golom. Do kraja je tek Vrančić nakon Mišićeve greške ublažio poraz Rijeke.

Da nije bilo tog gola Vrančića, treba reći da bi Rijeka pretrpjela svoj najteži domaći prvenstveni poraz u povijesti. Ovako taj neslavni rekord i dalje stoji od 1959. godine, kada je Vojvodina bila bolja 6:0.