"U periodu od sat vremena danas je, prema informacijama bjeloruskih izvora, iz Bjelorusije lansirano više od 20 projektila. Zasad nam je poznato da je devet projektila pogodilo područje Hončarivske u černihivskoj regiji", objavila je ukrajinska vojska.
Zasad nema dojava o žrtvama, objavila je vojska.
Oleksij Arestovič, savjetnik ukrajinskog predsjednika Zelenskog, potvrdio je da su ruske snage zauzele drugu najveću elektranu u Ukrajini. Uz to, rekao je da Rusi šalju "golema pojačanja" u tri južne regije kako bi se oduprli ukrajinskog protuofenzivi.
Rusi su jučer, naime, objavili da su zauzeli elektranu Vuhlehirsku. Radi se o prvom većem uspjehu ruskih snaga u više od tri tjedna. Arestovič je potvrdio da je elektrana pala u ruske ruke, kazavši da se radi o "sićušnoj taktičkoj prednosti" za rusku stranu.
Vaše ime | |
Komentar | |