Datum objave: 29.05.2022   Broj čitanja: 3242
Elić Luka bila je domaćin utakmici svojih Gruda i Klisa iz Butorović Polja, u okviru Druge lige Federacije BiH - Jug.

Grude koje tradicionalno na domaćem terenu bodove ne daju, te su ove godine u sredini ljestvice, te FK Klis koji je davno osigurao baraž za Prvu ligu igrali su fantastičnu utakmicu. Iako je bodovna razlika 33 boda, prema viđenoj igri, Grude su danas podsjetile na vrijeme kada se momčad borila za vrh lige.

U prvom poluvremenu išlo se s klasičnim odmjeravanjem snaga, i nijedna momčad nije uspjela postići pogodak.

Međutim, drugo poluvrijeme bilo je prebogato, a u 17 minuta pala su čak 4 pogotka, te smo vidjeli i dva penala.

Prvo su Gruđani zaprijetili preko Ivana Pandžića čiji je šut izvrsno obranio golman Padalović. A onda Pandžić uzima loptu i izvodi korner. Lopta pronalazi letećeg kapetana Ivana Ćorluku koji hladno zakucava glavom za 1:0.

Klisani se bude i kreću sa silovitim napadima prema golu Gruda. U 59. minuti napadi su urodili plodom, ili bolje reći vršljanje po šesnaestercu Gruda, te sudac Begluk pokazuje na bijelu točku. Loptu uzima Aid Kudra te je šalje u desni kut vratara za 1:1. Klisu su taj pogodak, i nervoza koja se uvukla u Gruđane, dali motiv pa su već u 64. minuti golom Tarika Mušinovića poveli s 1:2.

A onda trener Zoran Bubalo radi zamjene i rošade u igri, te diže momčad psihički, a povratak u utakmicu urodio je plodom u 70. minuti. U šesnaestercu gostiju pada Goran Ćorluka koji je ušao s klupe, a sudac Begluk još jednom pokazuje na bijelu točku. Kapetan Ćorluka ponovno je precizan. Iako je Padalović imao loptu na ruci, udarac je bio iznimno jak pa se lopta ipak nekako ušuljala u mrežu.

Do kraja utakmice, bilo je još prilika na obje strane. A najbliže pogotku bio je Filip Leko, međutim golman Padalović bio je siguran.

Trener Bubalo može biti zadovoljan posljednjom utakmicom svoje momčadi na domaćem terenu u ovoj sezoni, a treneru Klisa Nedimu Kudri ova je utakmica dobro poslužila za nadolazeće oglede u baražu za viši rang.

Grude apsolutno imaju perspektivu da s ovom ekipom naprave još veći iskorak u godinama koje predstoje.