DERBI: Livaja izjednačio u 94., Dinamo slomio Hajduk u 100. i 101. minuti!

Datum objave: 21.05.2022   Broj čitanja: 1888
Tako Splićani nisu uspjeli ove sezone ostati neporaženi..

Dinamo je u uzbudljivom derbiju posljednjeg, 36. kola 1. HNL-a, u kojem su Modri proslavili još u prošlom kolu na Šubićevcu osigurani naslov prvaka, pobijedio Hajduk s 3:1.

Dinamo je poveo pogotkom Brune Petkovića u 53. minuti, ali Hajduk je zasluženo izjednačio preko Marka Livaje u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

No u dramatičnoj sudačkoj nadoknadi prvo je Mislav Oršić zabio za 2:1 u 10. minuti nadoknade, a onda je Martin Baturina minutu kasnije iskoristio što je praktički cijela momčad Hajduka krenula po izjednačenje i zabio za konačnih 3:1.

Tako Splićani nisu uspjeli ove sezone ostati neporaženi protiv prvaka, naime u dosadašnja tri susreta su dvaput slavili i jednom odigrali neriješeno, a izgledalo je da će tako ostati sve do - 110. minute, javlja HRT

Najveći derbi hrvatskog nogometa izgubio je rezultatski značaj još prije šest dana kada je Dinamo pobjedom u Šibeniku osigurao naslov prvaka, no opet je izostala otvorena i obostrano napadačka igra. I dok je uobičajeno opravdanje za lošu igru u derbijima to da važnost sputava igrače, ovoga puta takvog opravdanja nema.

U prvih 45 minuta praktički nije bilo niti jedne prilike za postizanje pogotka, da bi se početkom nastavka stvari promijenile kada je Dinamo poveo.