Dinamo izgubio važne bodove u borbi za prvaka!

Datum objave: 01.05.2022   Broj čitanja: 1771
Dinamo je izgubio dva važna boda u borbi za naslov. Na gostovanju kod Lokomotive remizirao je 1:1. Tako je u 33. kolu HNL-a najviše profitirao Hajduk, koji je prestigao Osijek, a prvoplasiranom Dinamu približio se na četiri boda razlike. Osijek zaostaje pet bodova.

Ante Čačić nije uspio pobijediti ni u svom drugom nastupu na klupi Dinama ove sezone. Ekipa Silvija Čabraje treći je put ove sezone uzela važne bodove momčadi s Maksimira - u prošlom susretu na Kranjčevićevoj je pobijedila, dok je u drugom ogledu na Maksimiru bilo neriješeno.

Lokomotiva se od prve minute nametnula na terenu i češće je bila u napadu od svog protivnika. To joj se isplatilo u 29. minuti, kada je Ivanušec rukom unutar svog šesnaesterca blokirao udarac Marića i tako skrivio kazneni udarac. Sigurno ga je realizirao Sandro Kulenović, igrač Dinama na posudbi u Lokomotivi.

Od tog je trenutka Dinamo krenuo s konkretnijim napadima, a dvije najbolje prilike imao je Komnen Andrić. U 42. je ostao sam nakon ubačaja iz kornera, ali je loše zahvatio loptu, dok je tri minute kasnije njegov udarac izvana prohujao ispred vratnice.

Dinamo je uspio poravnati rezultat već u 50. minuti. Oršić je šutirao s ruba šesnaesterca, a Ivan Nevistić, vratar Dinama na posudbi u Lokomotivi, katastrofalno je reagirao. Lopta mu je prošla kroz noge te je zatim Mersinaj, u pokušaju da očisti loptu s gol-linije, napucao Nikolu Soldu, kojemu je upisan autogol.

Do kraja utakmice Dinamo je napadao, ali nije stvorio ozbiljniju priliku za postizanje pogotka. Sve se uglavnom svelo na pokušaje s distance i iz prekida. Domaća je momčad, za razliku od 50. minute, ostala obrambeno koncentrirana i otkinula Dinamu dva boda.