Ademi golom u 85. minuti doveo Dinamo na korak od titule! Hajduk kiksao

Datum objave: 24.04.2022   Broj čitanja: 1781
Dinamo je u sklopu 32. kola Prve HNL gostovao kod Gorice. Otkako je naslijedio Željka Kopića, Anti Čačiću bila je to prva utakmicu, a završila rezultatom 1:0.

U prvome poluvremenu nije bilo pogodaka, dok je u nastavku zabio Ademi u 85. minuti. Fantastičnu utakmicu odradio je golman Kotarski, ali nije uspio sačuvati mrežu Gorice.

Time je zagrebački sastav iskoristio poraz Osijeka i remi Hajduka. Dinamo je nakon 32. kola prvi sa 69 bodova, pet više od drugih Osječana.

Tako je branitelj naslova pobjegao drugoplasiranom Osijeku na pet bodova i trećeplasiranom Hajduku na šest bodova. Da bi Dinamo ostao bez titule, mora se poklopiti nekoliko rezultata. Osijeku će za naslov prvaka vjerojatno uz sve pobjede do kraja biti potreban trijumf na gostovanju kod Dinama te da Dinamo u posljednjem kolu ne slavi protiv Hajduka. Ako Dinamo i Osijek u tom slučaju završe s istim brojem bodova, Osijek bi bio prvak zbog boljeg međusobnog omjera.

Hajduk mora slaviti protiv Dinama te čekati Dinamov poraz od Osijeka i još mu je potreban Osijekov kiks protiv Istre, Gorice ili Lokomotive. I Hajduk bi u slučaju da završi natjecanje bodovno izjednačen s Dinamom bio prvak zbog boljeg međusobnog omjera.

Podsjetimo, Dinamo je osvojio HNL u 15 od zadnjih 16 sezona. Jedino ga je Rijeka uspjela zaustaviti u sezoni 2016/17.