Prošlog ljeta zbog njega je zanijemio svijet, danas opet blista na terenu

Datum objave: 12.03.2022   Broj čitanja: 1773
Danski nogometaš Christian Eriksen odigrao je najbolju utakmicu nakon što je odlučio nastaviti karijeru i bio je ključni igrač u pobjedi Brentforda protiv Burnleya rezultatom 2:0.

Eriksen je tijekom zime odlučio nastaviti karijeru iako je tijekom ljeta doživio žestok srčani udar na utakmici Europskog prvenstva između Danske i Finske. Kako je sam priznao, bio je mrtav više od pet minuta, ali se oporavio i vratio na terene te ponovno počeo donositi bodove.

Iako je oba gola protiv Burnleya za Pčelice postigao Ivan Toney, njih ne bi bilo bez sjajnog Eriksena.

Danac je prvo perfektno asistirao za vodstvo Brentforda u 86. minuti, a onda je proigrao Toneya i kod drugog gola. Toney je oboren nakon dodavanja Eriksena, a onda je i sam preuzeo odgovornost i pogodio za 2:0.

Mnogi su smatrali da je Brentford doveo Eriksena samo iz sažaljenja. U Italiji i brojnim zemljama zabranili su mu da igra s defibrilatorom koji mu je ugrađen, ali ne i u najjačoj ligi svijeta.

Brentford ga je doveo, trener Thomas Frank mu je vjerovao i čini se da je dobio kapitalno pojačanje u borbi za opstanak.