Na pogon trostrukog strijelca Benzeme i Luke Modrića Real izbacio PSG iz Lige prvaka

Datum objave: 09.03.2022   Broj čitanja: 1784
Real Madrid je u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka preokretom pobijedio Paris Saint-Germain 3:1 i izborio mjesto u četvrtfinalu najjačeg europskog klupskog natjecanja.

Podsjetimo, Parižani su u prvoj utakmici bili bolji 1:0, a poveli su i u Madridu. Ipak, uslijedio je veliki preokret Reala u svega 17 minuta drugog poluvremena, za koji je najzaslužniji bio Karim Benzema, postigavši sva tri pogotka. Veliku ulogu u preokretu imao je i Luka Modrić, asistent za drugi gol Reala.

U uvodnim minutama utakmice Real je napadao i kontrolirao posjed lopte, dok su Parižani uglavnom prijetili preko Mbappea iz kontri. Vrlo dobar pokušaj u 25. minuti imao je Benzema, no njegov udarac s 20-ak metara izvrsno je obranio Donnarumma.

Devet minuta kasnije, Mbappe je zabio na asistenciju Nuna Mendesa, ali pomoćni sudac je opravdano označio zaleđe. Ipak, već u 39. minuti Mbappe je ponovno zatresao mrežu i ovaj puta je sve bilo čisto.

Real je izgubio loptu na napadačkoj polovici, a PSG je zatim izveo brzi protuudar. Neymar je poslao loptu u prostor neuhvatljivom Mbappeu koji je pobjegao domaćoj obrani i udarcem u bliži kut svladao Courtoisa. Loptu je, čini se, okrznuo i Alaba te tako dodatno otežao zadatak svom vrataru.

U 55. minuti Mbappeu je još jednom poništen gol zbog zaleđa, a šest minuta kasnije uslijedio je odgovor Reala. Benzema je pritisnuo Donnarummu koji se poigravao i napravio grešku, lopta je došla do Viniciusa, on ju je vratio Benzemi, a ovaj je pogodio za povratak u igru. Tražili su Parižani prekršaj na svom vrataru, no Makkelie se nije oglasio.

Real je na krilima tog pogotka počeo igrati bolje, da bi se u 76. minuti ukazao Luka Modrić. Majstorski je povukao brzi napad Reala i dodao Viniciusu. Ovaj mu je vratio loptu, a hrvatski kapetan izvrsno ju je podvalio Benzemi, koji nije pogriješio u mat situaciji.

Svega dvije minute kasnije, fantastični Benzema zabio je gol vrijedan četvrtfinala. Marquinhos je odbio loptu ispred Viniciusa, no to se pokazalo idealnim dodavanjem za Francuza. Natrčao je na loptu u pravom trenu i vanjskim dijelom kopačke pogodio za prolazak u iduću fazu natjecanja, gdje se Real pridružio Liverpoolu, Bayernu i Manchester Cityju.