Posušje slavilo protiv Slobode koja do 75. minute nije imala nijednog udarca u okvir gola

Datum objave: 06.03.2022   Broj čitanja: 1711
Prva utakmica 21. kola u okviru Premijer Lige BiH između Posušja i Slobode završena je rezultatom 1:0 za domaće.

Na stadionu Mokri Dolac u Posušju domaći su odlično ušli u utakmicu i poveli već u 7. minuti. Nakon gužve u šesnaestercu najbolje se snašao Leko, koji je poslao loptu u mrežu.

Nastavili su domaći, koji tradicionalno igraju dobro na domaćem terenu, da napadaju gol Slobode, ali prilike koje je u dva navrata imao Barišić nisu se završile pogotkom, pa je 1:0 bio rezultat na poluvremenu.

Domaći su u drugom dijelu meča kontrolirali igru, dok je Sloboda pokušavala uvezati redove i stvoriti prvu pravu priliku.

Do nje su došli u 65. minuti kada je Veselinović uposlio Ramića, ali je golman Posušja Krišto uspio ispred njega pokupiti loptu.

Koliko je Sloboda slabo igrala u ovom susretu govori i podatak da 15 minuta pred kraj meča nisu imali šut u okvir gola, pa ne čudi što je Posušje prilično mirno igralo sve do kraja meča, kada je Ćiviću u dva navrata izblokiran udarac ka golu, a povici za jedanaestercem nogometaša Slobode nisu naišli na odobrenje suca Marića.

Nakon ove pobjede Posušje je na 9. mjestu sa 19 osvojenih bodova, dok je Sloboda sedma s 25, donosi N1.