Osijek preuzeo vrh HNL-a, bitka za prvaka se zahuktava!

Datum objave: 27.02.2022   Broj čitanja: 1791
Osijek je u 25. kolu HNL-a svladao Dinamo 1:0 i preuzeo vrh ljestvice. Sjajan je to poklon bio za rasprodani Gradski vrt, koji je danas slavio Osijekov 75. rođendan.

Jedini pogodak postigao je Antonio Mance, već drugo kolo zaredom junak momčadi Nenada Bjelice.

Osijek sada na prvenstvenoj ljestvici ima 52 boda, dva više od drugoplasiranog Dinama. Rijeka je treća s 49 bodova, a Hajduk ima 47 bodova. Važno je napomenuti da Dinamo i Hajduk imaju i utakmicu manje jer moraju odigrati odgođeni derbi iz prvog dijela sezone.

Prvo poluvrijeme prošlo je bez pravih prilika. Dinamo je imao izrazitu nadmoć u posjedu lopte, ali nijednom nije šutirao u okvir Ivušićevog gola. Najbolji pokušaj bio je Petkovićev iz 20. minute kada je poslije ubačaja Bočkaja glavom šutirao malo pored vrata.

S druge strane, Osijek je Livakovića natjerao na dvije intervencije. Nisu to bili zahtjevni zadaci, u oba navrata je mirno ukrotio udarce prvo Miereza, a zatim Kleinheislera. Imao je Mierez i jedan lijep pokušaj škaricama, no nije bio opasan.

U istom ritmu nastavilo se igrati u drugom poluvremenu. Jedini udarci bili su iz daljine, kako na jednoj tako i na drugoj strani. Najbolji je bio onaj Oršićev iz slobodnog udarca u 69. minuti, ali obranio ga je Ivušić.

Nenad Bjelica u 73. minuti odlučio se na trostruku zamjenu i tim potezom pogodio. Jedan od trojice koji je ušao u igru bio je Antonio Mance, napadač kojeg je Osijek ove zime vratio s posudbe iz druge njemačke lige, a on je u trećem nastupu od povratka zabio drugi gol u HNL-u.

Kleinheisler je u 77. minuti prizemno ubacio pred gol, Šutalo i Theophile-Catherine nisu dobro reagirali i nakon malo odbijanja lopta je došla do Mancea. On se pak odlično snašao i gurnuo loptu kroz Livakovićeve noge za vodstvo Osijeka.

Pokazat će se da je Mance, nakon što je to prošli vikend napravio protiv Istre, i drugo kolo zaredom svojim golom donio pobjedu Osijeku. Momčad Željka Kopića do kraja nije uspjela ugroziti gol domaćih pa tako Osječani sada slave veliki trijumf.