Hajduk pobijedio za 111. rođendan, više od 10 tisuća navijača slavilo pobjedu

Datum objave: 13.02.2022   Broj čitanja: 2250
Hajduk je u utakmici 23. kola HNL-a dočekao Slaven Belupo na Poljudu i slavio 3:1.

Bila je to rođendanska utakmica Hajduka, koji danas slavi 111 godina postojanja, a odigrana je pred nešto više od 10 tisuća navijača. Golove za Hajduk zabili su Emir Sahiti, Lukas Grgić i Marko Livaja, a jedini gol Slavena djelo je Hansela Zapate.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji momčadi Valdasa Dambrauskasa. Utakmica je započela dominacijom Hajduka u posjedu dok je Slaven Belupo stajao u niskom bloku i čekao svoju šansu po oduzetoj lopti. Već nakon prvih 10 minuta bilo je jasno da je Hajduk odlučio krenuti potpuno napadački pred rođendanskom publikom.

Imao je Hajduk u prvih deset minuta tri ubačaja iz kuta zaredom, a prva dva su bila opasna po gol Slavena. Kod drugog je Sušak morao loptu čupati ispod grede, zamalo je završila u mreži, ali vratar Slavena bio je koncentriran. Tribine su već u tom trenutku glasno bodrile Hajduk, a posebno su se probudile četiri minute kasnije.

Hajduk je u 13. minuti poveo golom Sahitija. Hajdukov krilni napadač zabio je nakon prekrasne akcije u kojoj su Livaja i Kalinić dodavanjima iz prve izigrali obranu Slavena i gurnuli Sahitija jedan na jedan sa Suškom.

U 21. minuti malo je nedostajalo da Hajduk udvostruči vodstvo. Nakon dugog napada Hajduka lopta se odbila do Katića koji je stajao na rubu kaznenog prostora, a stoper Hajduka opalio je po golu. Pucao je ravno u Suška pa je vratar Slavena uspio loptu odbiti u korner.

Tri minute kasnije Slaven je opet opasno živio. Prijetio je Nikola Kalinić. S ruba kaznenog prostora je iz okreta opalio prizeman udarac, ali Sušak je uspio obraniti i odbiti loptu do Livaje, koji je onda promašio gol iz novog pokušaja.

Dvije minute nakon toga, u 26. minuti susreta, Hajduk je povisio na 2:0.  Lukas Grgić zabio je nakon što se lopta neko vrijeme odbijala po kaznenom prostoru gostujuće momčadi. Na kraju je završila kod Grgića, a on ju je s ruba šesnaesterca pogodio tako da se od tla odbila u gol Slavena.

Slaven Belupo se probudio nakon što je Hajduk poveo 2:0 i spustio tempo. Momčad iz Koprivnice u posljednjih desetak minuta prvog dijela preselila je igru na polovicu Hajduka, ali nije stvorila priliku kojom bi ozbiljno ugrozila Subašića.

Drugo poluvrijeme počelo je s dvije promjene kod gostujuće momčadi. Zoran Zekić je na teren poslao Marina Laušića i Arijana Brkovića, a u svlačionici su ostali Zoran Kvržić i Damian van Bruggen. Vrlo brzo nakon toga, prvi od dvojice se isplatio.

Laušić je u 52. minuti bio kreator akcije za pogodak kojim je Slaven smanjio vodstvo Hajduka. Bivši nogometaš Hajduka proigrao je Zapatu, a onda je Kolumbijac pobjegao obrani Hajduka i mirno zabio za 2:1. Ipak, utakmica je ubrzo prelomljena u Hajdukovu korist.

U 63. minuti Antonio Bosec zaradio je drugi žuti zbog prekršaja na Sahitiju pa je morao napustiti igru. Nakon toga ponovo se podigao tempo igre kod Hajduka pa je u 68. minuti nakon jednog od niza napada Hajduku dosuđen i kazneni udarac. Čuljak je označio kazneni udarac nakon što je Sušak srušio Čolinu, a Livaja je s bijele točke zabio za 3:1. Ispostavilo se da je to i konačni rezultat utakmice.