Hrvatska doznala sve suparnike

Datum objave: 19.01.2022   Broj čitanja: 2251
Hrvatska rukometna reprezentacija doznala je i posljednja dva suparnika u drugom krugu Europskog prvenstva, bit će to reprezentacije Islanda i iznenađujuće Nizozemske.

Island je u susretu posljednjeg kola B skupine pobijedio Mađarsku sa 31-30, dok je Nizozemska porazila Portugal sa 32-31. Island je na koncu osvojio prvo mjesto u skupini s tri pobjede i u drugi krug će, baš kao i Danska, te Francuska, prenijeti dva boda. Nizozemska je pak druga nakon iznenađujućih slavlja protiv Mađarske i Portugala, te minimalnog poraza od Islanda.

Mađarska i Island su odigrali žestoku i dramatičnu utakmica koja je odigrana u grotlu MVM Domea pred više od 20.000 gledatelja. Tijekom susreta vidjeli smo čak 23 izjednačenja, a utakmica je prelomljena kada je Island tri minute prije kraja pobjegao na +2 (31-29). Mađarska je smanjila na 31-30, te imala napad za izjednačenje, ali nije uspjela. Island su do pobjede predvodili Bjarki Mar Elisson s devet, te Omar Ingi Magnusson s osam golova, dok su na suprotnoj strani najefikasniji bili Bence Banhidi sa šest i Zoltan Szita s pet golova.

U drugom susretu Nizozemska je ostvarila još jednu veliku pobjedu, u izravnom sudaru za prolaz pobijedila je Portugal. Nizozemci su na poluvremenu imali četiri gola razlike (17-13), no Portugal je tri minute prije kraja uspio izjednačiti na 30-30, a potom i povesti. Međutim, Nizozemci su uzvratili s dva gola u nizu za 32-31. U zadnjem napadu Portugalci su pogodili stativu. Nizozemsku su do velike pobjede predvodili Kay Smits s osam i Dani Baijens sa šest pogodaka, dok je Bart Ravensbergen skupio 13 obrana. S druge strane najefikasniji su bili Manuel Alvarez sa sedam i Antonio Rodrigues sa šest golova.

Hrvatska će drugi krug otvoriti 20. siječnja u Budimpešti protiv Crne Gore, dva dana kasnije igrat će protiv Danske, a 24. siječnja protiv Islanda. Posljednju utakmicu drugog kruga hrvatska vrsta će imati 26. siječnja protiv Nizozemske.

Podsjetimo, dvije najbolje ekipe iz svake skupine izborit će plasman u polufinale.