Anđelo Kvesić: Kad ne osvoji Ivan, osvojim ja

Datum objave: 23.11.2021   Broj čitanja: 1638
Hrvatski karatisti Anđelo Kvesić i Lucija Lesjak osvojili su brončana odličja u teškoj kategoriji na SP u karateu u Dubaiju, a ovog su se ponedjeljka, zajedno s ostalim reprezentativcima, vratili u Hrvatsku.

'Čast mi je što sam prvi poslije Juniora Lefevrea koji je osvojio dvije pojedinačne seniorske medalje na svjetskim prvenstvima u karateu za hrvatski sport', kazao je na dočeku u Zagrebu karatist Anđelo Kvesić.

'Mislim da sam još jednom dokazao koliko vrijedim, pogotovo nakon što za mene nije bilo uspješno na prethodnom EP i SP. Kad ne osvoji Ivan, osvojim ja', ponosno je istaknuo Anđelo Kvesić, osvajač brončane medalje u teškoj kategoriji (+84 kg) na nedavno završenom SP u Dubaiju.

Anđelo je brončanu medalju osvojio i na SP u Linzu prije pet godina.

Na SP u Dubaiju sudjelovala su 982 natjecatelja iz 105 zemalja. Među 25 zemalja osvajača odličja je i Hrvatska s dvije bronce, a naša zemlja ukupno do sada na svjetskim smotrama ima tri zlata, četiri srebra i 11 brončanih medalja.