Pobjeda HRK Grude protiv ŽRK Krivaja Zavidovići

Datum objave: 22.11.2021   Broj čitanja: 2236
Još jedna sigurna pobjeda Gruđanki, uz ovaj put znatno lošiju igru u drugom nego u prvom poluvremenu.

Početak utakmice u potpunosti u znaku domaće ekipe uz prednost od 4:0. Nakon toga gošće u dva navrata dolaze na po jedan gol zaostatka ,da bi grudske rukometašice nakon toga pojačale tempo i povećavale razliku do najviših +9. Iako su u 1.poluvremenu postigle 21 gol , Gruđanke su promašile 6-7 čistih zicera i kraj poluvremena dočekale rezultatom 21:13.

U drugom poluvremenu prednost od 7-8 golova domaća ekipa je održavala negdje do48.minute , kada gošće mini serijom 3:0 smanjuju na  -4 i rezultata 29:25. Do kraja se ta razlika kretala 4-6 golova sve do konačnog rezultata 36:32.

Cijela utakmica je protekla u prednosti Gruđanki ,a dojam je da su drugo poluvrijeme odigrale onoliko koliko je potrebno za pobjedu, uz nevjerojatan broj promašaja čistih zicera. Ipak na kraju je najvažnija pobjeda koja niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Ovom pobjedom HRK Grude je ostao vodeća ekipa Premijer lige BiH i jedina ekipa bez poraza u dosadašnjem dijelu prvenstva. Nakon ovog kola slijedi stanka zbog EHF tjedna ,a Gruđanke  nakon toga do kraja jesenskog dijela sezone, još očekuje domaća utakmica protiv Leotara i gostovanje na Ilidži.

HRK Grude – ŽRK Krivaja Zavidovići   36:32 (21:13)