Hrvatska je u dodatnim kvalifikacijama! Cilj: Izravni plasman na SP

Datum objave: 11.10.2021   Broj čitanja: 1996
Hrvatska reprezentacija nije uspjela pobijediti Slovačku u Osijeku u susretu 8. kola skupine H kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Katar sljedeće godine.

Utakmica je završila 2:2 nakon što se Hrvatska dvaput vraćala iz rezultatskog zaostatka golovima Andreja Kramarića i Luke Modrića koji su poništavali prednost Slovaka ostvarenu preko Schranza, odnosno Haraslina.

"Nadali smo se pobjedi, nije bilo lako izgurati 90 minuta u ovakvim uvjetima. Dali smo maksimum i time možemo biti zadovoljni. Zadnja utakmica će vjerojatno biti odlučujuća, vjerujem da ćemo biti spremni za to. Što se dogodilo večeras? Svega po malo... Nije lopta htjela u gol i gotovo. Da je Kramarić zabio krajem prvog poluvremena siguran sam da bi u drugom bilo drugačije. Ja sam zadovoljan svojom igrom, osjećam se ugodno i s Ćaleta-Carom i s Vidom", rekao je nakon utakmice Joško Gvardiol referirajući se na situaciju u kojoj je Ivanušec uposlio Kramarića, a on pogodio okvir gola.

Hrvatska za izravan plasman na Svjetsko prvenstvo mora čekati kiks Rusije protiv otpisanog Cipra u sljedećem kolu ili u posljednjem kolu pobijediti Rusiju u direktnom okršaju za prvo mjesto. Ako Hrvatska i Rusija u posljednje kolo uđu s istim brojem bodova, a to će se dogoditi ako Rusi odigraju neriješeno sa Ciprom i Hrvatska pobijedi Maltu, onda će Modrić i društvo biti u prednosti zbog bolje gol-razlike te bi im i remi bio dovoljan za prvo mjesto.

Osječkim remijem sa Slovacima Hrvatska je osigurala najmanje drugo mjesto i plasman u dodatne kvalifikacije.