Dinamo na korak od Lige prvaka! Ostalo je još prizemljiti Sheriffa

Datum objave: 10.08.2021   Broj čitanja: 560
Dinamo je u uzvratnoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka pobijedio Legiju u Varšavi 1:0 golom Bartola Franjića iz 20. minute i s ukupnih 2:1 prošao u play-off gdje ga čeka moldavski Sheriff.

Nije bilo lijepo, nije bilo atraktivno, ali - nije ni bitno. Dinamo je u ključnoj utakmici za svoje europske ambicije odigrao pametno i zrelo te je potpuno zasluženo izbacio poljskog prvaka. Stvorio je jednu i pol šansu, zabio je jedan gol, a dojam je da ga Poljaci ne bi zabili da se igralo dva dana.

Iako se očekivalo da će Dinamo napasti Poljake u Varšavi, Damir Krznar se od prve minute orijentirao na obranu, da s petoricom u zadnjoj liniji, kojoj je pomagao Oršić, zaustavi napade Legije preko bokova te brzom tranzicijom i otvaranjem pokuša doći do Boruca. Tako je u 11. minuti Majer prošao po lijevoj strani i vratio dobru povratnu loptu na vrh šesnaesterca, ali su se tamo dva Dinamova igrača spetljala i propala je dobra prilika.

No, zato je u 20. minuti sve funkcioniralo savršeno. Ivanušec je dobio loptu na 30 metara od gola i došao do šesnaesterca i onda vidio kako Bartol Franjić bježi potpuno nespremnom Juranoviću. Dinamov priučeni lijevi bek zavukao se iza leđa čitave obrane, Ivanušec ga je fenomenalno proigrao, a Franjić krasnim udarcem pogodio za vodstvo Dinama.

Domaćini su nakon primljenoga gola zaigrali bolje i mogli su u 27. minuti izjednačiti, ali je Livaković udarac Martinsa skrenuo u gredu i spasio svoju momčad. Do kraja poluvremena ništa se nije dogodilo. Dinamo je bez previše problema kontrolirao susret iako su mu potpuno nestale napadačke ambicije. Oršić je sve više pomagao obrani i nedostajao je u napadu u koji je Dinamo nakon vodstva odlazio s premalo igrača.

Poljaci su puno bolje otvorili drugo poluvrijeme i stisnuli Dinamo na svoju polovicu, ali pravu šansu nisu uspjeli napraviti. Josue je u 48. minuti zakasnio na ubačaj Mladenovića, a isti igrač je tri minute kasnije pucao preko gola s 20 metara. Mini pritisak domaćina zaključio je Luquinhas u 56. minuti lijepom solo akcijom koja je završila u naručju Livakovića i onda je polako nestajala smislena igra Legije.

Dinamo se orijentirao na kontre pa je iz jedne takve Oršić u 58. minuti glavom nakon ubačaja Ristovskog pucao pokraj gola, a domaćini su najbliže golu bili u 67. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca na drugoj stativi najbrži je bio Wieteska, ali je reagirao očajno i lopta ga je pogodila u noge i odbila se u gol aut.

U 75. minuti Majer je povukao kontru i dobro proigrao Menala koji je u duelu s Luquinhasom krenuo sam prema Borucu, ali se Brazilac uspio ubaciti ispred Menala i spriječiti veliku šansu. Menalo, koji je u 64. minuti zamijenio Ivanušeca, je u 83. minuti morao riješiti utakmicu. Slisz je očajno reagirao i glavom praktički spustio loptu u noge Dinamovu igraču koji je na ulasku u šesnaesterac u čistoj šansi pucao iz prve pokraj gola.

U završnici susreta Legia je dugim loptama i centaršutevima pokušala nešto napraviti, ali se Dinamo lako obranio i stigao na korak do još jedne Lige prvaka. Tamo ga čeka Sheriff, moldavski prvak koji je izbacio Crvenu zvezdu, prenosi Index.hr, i koji, prema prikazanom, ne bi trebao biti nikakav problem za Krznarovu momčad.