Velež tek u drugom poluvremenu slomio Posušje! Baćak obranio penal Brandau

Datum objave: 19.07.2021   Broj čitanja: 584
Nogometaši Veleža su upisali pobjedu u Vrapčićima protiv Posušja rezultatom 2:0 u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Gosti iz Posušja su zaprijetili nakon kontranapada već u 2. minuti Begić je presjekao loptu krenuo sam prema golmanu Kačavendi. Odlučio ga je lobovati, ali je to loše uradio pa je golman Veleža bez problema ulovio loptu.

U 5. minuti se zatresla mreža gostiju kada je pogodio Zubanović, ali je pogodak poništen zbog zaleđa.

Tri minute kasnije ponovo se u prilici našao Zubanović nakon centaršuta Ovčine, ali je šutirao u golmana Baćaka koji je odbio u korner.

U 17. minuti vidjeli smo drugi poništen gol Veleža. Pogodio je Georgijević, ali ni on nije priznat zbog zaleđa.

Napadi Veleža su se konačno isplatili u 50. minuti. Igrač s klupe Brandao je sjajno proigrao Georgijevića koji uz malo sreće matira Baćka za veliko slavlje domaćih navijača, javlja Klix.

Velež je u 81. minuti promašio penal. Brandao je pucao, a Baćak obranio njegov udarac.

Ipak, pet minuta kasnije Brandao se iskupio za promašeni penal. Primio je loptu pred kaznenim prostorom, predriblao dvojicu igrača Posušja i pogodio dalji kut Baćkovog gola za konačnih 2:0.