Hajduk - Zrinjski 1:3, Ćorluka asistirao Bilbiji za vodstvo

Datum objave: 13.07.2021   Broj čitanja: 673
Hajduk je poražen 3:1 od Zrinjskog iz Mostara na Poljudu. Bila je to generalna proba splitske momčadi uoči početka sezone, i to pred prisustvom oko tri tisuće ljudi.

Najvažnije se odvilo u prvih 45 minuta. Dva gola za goste je zabio Nemanja Bilbija, za Hajduk je zabio Samuel Eduok. Zrinjski je u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena zabio treći gol preko Anesa Mašića.

Hajdukov trener Jens Gustafsson počeo je s kombiniranom postavom, a u 46. minuti ušli su i planirani prvotimci. Zrinjski, koji je prošle sezone završio peti u BiH prvenstvu, izdržao je napade Hajduka do kraja i vratio se u Mostar s pobjedom.

Zrinjski je poveo golom Nemanje Bilbije u 18. minuti. Josip Ćorluka je ubacio s desne strane, a na suprotnoj vratnici sam je bio Bilbija koji je to lako realizirao za vodstvo mostarske momčadi na Poljudu. Glavom je Bilbija pogodio za vodstvo, a odmah su uslijedili zvižduci na splitskom stadionu.

U 23. minuti Zrinjski ima 2:0. Veliku grešku napravio je Hajdukov stoper Kristian Dimitrov. Karlo Kamenar je prevario Dimitrova, koji je imao lošu procjenu. Kamenar je to ubacio i pronašao Bilbiju koji je zabio svoj drugi gol u pet minuta.

U 39. minuti Samuel Eduok zabija za smanjenje rezultata. Eduok je dobio loptu na rubu šesnaesterca i precizno pogodio donji lijevi kut za 1:2.

Na poluvremenu je Hajdukov Jens Gustafsson uveo Lovru Kalinića, Emira Sahitija, Marka Livaju, Stipu Biuka, Josipa Vukovića, Marija Vuškovića, Josipa Eleza, Davida Čolinu, Marija Čuića, Jana Mlakara i Gerga Lovrencsicsa.

Hajduk je zaigrao nešto bolje u drugom poluvremenu, no na kraju je primio još jedan gol. Strijelac je bio Anes Mašić u 96. minuti za konačnih 3:1.

Hajduk u subotu otvara HNL sezonu gostovanjem kod Lokomotive od 18:55.